Uber'den yeni özellik: Artık çocuklar da Uber kullanabilecek

Uluslararası ulaşım ağı şirketi Uber, genç müşterilerinin araç çağırma hizmetlerine güvenli bir şekilde erişebilmelerini sağlayacak yeni özelliğini duyurdu.

Uluslararası ulaşım ağı şirketi Uber, yakın zamana kadar 18 yaşının altındaki bireylerin yanlarında bir yetişkin olmadan Uber kullanmasına izin vermiyordu. Amerika merkezli şirket, yeni özelliği “Genç Hesapları” ile 13-17 yaş arasındaki gençlerin tek başına yolculuk yapmalarını desteklemeyi amaçlıyor.

Peki, bu özellik nasıl çalışıyor?

Çocukların güvenliği konusunda uzmanlaşmış ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan "Safe Kids Worldwide" ile işbirliğinde hayata geçirilen bu özellik sayesinde ebeveynler, çocuklarını navigasyon yoluyla canlı olarak uzaktan izleyebilecekler. 18 yaş altı bireyler, çağırdıkları Uber'e bindiklerinde şoföre bir PIN numarası verecekler. Kişiye özel PIN numarası ile yolculuk sırasında araç içindeki sesler otomatik olarak uygulama üzerinden kaydedilecek. Yeni özellik ile ebeveynler, yolculuk esnasında sürücüyle ve Uber'in destek ekibiyle doğrudan iletişim kurabilecekler. Ayrıca Uber, yetişkin olmayan bireylere deneyimli ve yüksek puanlı sürücüler atayarak ebeveynlerin içleri rahat bir şekilde çocuklarını Uber şoförlerine emanet etmelerini sağlayacak.

Bugün itibarıyla, ABD ve Kanada'daki birçok büyük şehirde kullanıma sunulan bu özelliğin önümüzdeki aylarda daha da yaygınlaşması bekleniyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir