Uber 'Bisiklet Paylaşım Servisi' Olma Yolunda

Araç paylaşım servisi Uber’in sunmaya hazırlandığı yeni hizmet hepimizi çok sevindirecek gibi görünüyor. Şirket gelecek haftadan itibaren öncelikli olarak ABD’de olmak üzere bisiklet paylaşımı servisini hayata geçiriyor.

Araç paylaşımı denildiğinde akla ilk gelen hizmet olması ile bilinen Uber, arabalardan oluşan hizmet ağına bisikletleri de katmaya hazırlanıyor. İnsanların bisikletleri daha ucuz ve hızlı ulaşım alternatifi olarak görmesinden ilham alan şirket, uygulama üzerinden artık bisiklet kiralayabilecek.

Özellikle trafiğin oldukça yoğun olduğu şehirlerde göze çarpan bu ‘yeşil alternatif’ için ilk olarak San Francisco eyaletini seçen Uber, kendi bisikletlerine sahip olmayacak. Bunun yerine bir bisiklet paylaşım servisi olan Jump ile güçlerini birleştirerek, Jump’ın sahip olduğu bisikletleri direkt Uber uygulaması üzerinden kişilerin kiralamasını sağlayacak.

Pilot program için özellikle trafik sorunu olan San Francisco seçilmiş. Böylelikle Uber uygulama üzerinden bisikletlerin kiralanma trendini takip ederek, Uber Bisiklete ilk adımı atıp sonrasında kendi filosunu da kurmayı hedefliyor olabilir.

Bu pilot program kapsamında uygulamadan bisiklet kiralayanlardan 30 dakika için 2 dolar sonrasında da her dakika için belirli bir ücret kesilecek.

Uber X ve Uber Black gibi pahalı seçeneklerin yanında daha cebe uygun seçenekleri de deneyen, Uber Eats restoran servisi ile sadece araç paylaşım servisi olmaktan çıkmayı hedefleyen şirket için oldukça güzel bir hizmet olduğunu düşündüğümüz bisiklet servisi umarım tutar ve diğer ülkelerde de denenme imkanı bulunur.

Uygulama hakkında daha fazla detaya Uber Bike üzerinden erişebilirsiniz.

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir