Twitter'dan Kovulan Eski ABD Başkanı Trump, Kendi Sosyal Medya Platformunu Kuruyor

ABD eski başkanı Donald Trump'ın seçimleri kaybetmesinin ardından, 6 Ocak'ta Washington DC'deki ABD Kongre Binası'na Trump destekçileri tarafından bir saldırı düzenlenmiş ve aralarında bir polis memurunun da bulunduğu beş kişi öldürülmüştü. Olayların ardından kongre baskınını kışkırttığı gerekçesiyle gerekçesiyle önce Twitter sonra da Facebook, Trump'ın hesabını önce geçici askıya almış sonra da kalıcı olarak kapatmıştı.

https://pazarlamasyon.com/twitter-trumpa-ait-tweetlere-bilgiyi-dogrula-etiketi-ekledi/

Twitter kararının ardından Donald Trump,  yaptığı yazılı açıklamada, Twitter'ın hesabını askıya alacağını tahmin ettiğini belirterek, şu ifadeleri kullanmıştı: "Birçok diğer site ile iletişim halindeydik ve yakın zamanda büyük bir duyurumuz olacak. Aynı zamanda yakın gelecekte kendi platformumuzu kurma ihtimallerini de değerlendiriyoruz. Bizi susturamayacaksınız." @realDonaldTrump kullanıcı isimli hesabı askıya alınan Trump, söz konusu yazılı açıklamayı Başkanlık makamının resmi hesabı olan "@POTUS" hesabından paylaşmış ancak kısa süre sonra Twitter, Trump'ın bu paylaşımını da silmişti.

Yakın zamanda ise yeni bir haber geldi. Trump'ın 2020 başkanlık kampanyasındaki sözcüsü ve danışmanı olan Jason Miller, Fox News'e verdiği demeçte eski başkan Trump'ın muhtemelen yaklaşık iki veya üç ay içinde sosyal medyaya kendi platformuyla geri döneceğini söyledi. Yeni kurulacak olan platformun sosyal medyadaki en samimi ortam olacağını ve oyunu tamamen yeniden tanımlayacağını söyledi.

https://pazarlamasyon.com/twitter-trumpin-tweetine-degistirilmis-medya-etiketi-ekledi/

Ayrıca Trump'ın yeni sosyal medya platformu için birçok şirketten teklif aldığını ve kendi ekibini kurmaya başladığını dile getiren Miller, yeni platform için "Çok büyük bir platform olacak, on milyonlarca insanı oraya taşıyacak" ifadesini kullandı.

 

Türkiye metaverse'e hazır mı? [Araştırma]

Kuantum Araştırma’nın Pazarlamasyon için gerçekleştirdiği “Metaverse Kavramı Araştırması”; toplumda ve işletmelerde metaverse kavramı konusundaki algıya ve bilgi düzeyine ışık tutuyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir