Twitter'dan canlı alışveriş özelliği

Twitter, sosyal medyada alışveriş odaklı canlı yayınlara yönelik büyüyen bir trende katılarak, etkileyiciler ve entegre alışveriş bağlantılarıyla modern bir QVC tarzı alışveriş deneyimi sunuyor. Şarkıcı, söz yazarı, dansçı ve sosyal medya süperstarı Jason Derulo ile Twitter'da ilk alışveriş yapılabilen canlı yayın için Cyber ​​Week'i başlatacakları Walmart ile işbirliği içinde ilk canlı alışveriş testini gerçekleştiriyor.

ABD’nin büyük market zinciri Walmart ile işbirliği içinde yapılacak  olan “Cyber Deals Sunday” adını taşıyacak olan Twitter’ın canlı yayını, ABD’de kasım ayının son perşembe günü kutlanan Şükran Günü sonrasında Cuma ve Pazartesi günü pek çok üründe yapılacak olan büyük indirim fırsatlarını kullanıcılara gösterecek.  28 Kasım Pazar günü başlayacak olan yayını kullanıcılar Walmart'tan izleyebilecek ve aynı esnada alışveriş yapabilecekler; burada Jason Derulo, elektronik, ev eşyaları, giyim, mevsimlik dekor, sürpriz özel konukları vurgulayan 30 dakikalık bir şova ev sahipliği yapacak.

https://twitter.com/williamawhite/status/1462832433901060103

Twitter'da bir Canlı Alışveriş akışını izlerken, insanlar Twitter'da alışveriş deneyimini kusursuz hale getiren çeşitli eylemler gerçekleştirebiliyor olacaklar. Örneğin; canlı etkinlik sayfasındaki alışveriş yapılabilirken ev, afiş ve mağaza sekmesine göz atabilecekler. Canlı akış boyunca en son sekme ile mağaza sekmesi arasında geçiş yaparak ürünleri kontrol ederken sohbetin bir parçası olabilecekler. Bir uygulama içi tarayıcıda satıcının web sitesinde canlı akışı izlemeye devam edebilecekler, böylece satın alma yaparken hiçbir şeyi kaçırmayacaklar. Bu özellik şu an için sadece İOS ve masaüstü kullanıcıları için aktif olacak. Android kullanıcıları bu uygulamadan bir süre daha faydalanamayacak olsa da yayınları izleyebilecekler fakat alışveriş özelliğinden yararlanmaları henüz mümkün olmayacak. Ayrıca yapılan açıklamalarda alışveriş canlı yayınlarını şu an sadece mağazalar düzenleyecek. Twitter kullanıcıları için belli bir süre bu mümkün olmayacak. Twitter, Walmart yayının ise sadece bir “test” olduğunu belirtti.

Walmart'ta Pazarlama Direktörü William White “Twitter, Walmart'ın işi ve müşterilerimiz için önemli bir platform olmaya devam ediyor. Alışveriş yapılabilen canlı yayınlarda yeni alanlar belirlemeye odaklandık ve Twitter'daki ilk Canlı Yayın Alışverişi etkinliğiyle birlikte önemli bir dönüm noktasını kutlamaktan heyecan duyuyoruz. Müşterilerle bulundukları yerde buluşuyor ve dinamik, etkileşimli deneyimler aracılığıyla inanılmaz fırsatlardan alışveriş yapmayı ve ilham bulmayı kolaylaştırıyoruz. Müşterilerimize hem eğlenirken hem de sorunsuz bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlayan ilgi çekici deneyimler sunmaya devam etmek için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir