Sosyal medyanın kötü olan taraflarından biri de tanımadığımız kullanıcıların, yapılan paylaşımlara yorum yapabiliyor olması. Bazı uygulamalar bu gibi durumlar için yorum kısıtlama, yorum silme gibi bazı özellikler geliştirmişti. Twitter da bu özelliklerine yeni birisini kattı.

Agresif bir kullanıcı kitlesine sahip olan Twitter'da birçoğumuz olumsuz yorumlarla zaman zaman karşılaşıyoruz. Bu yorumları silmek mümkün olmasa da bir noktaya kadar kısıtlamak mümkündü. Twitter, şimdi bu özelliğini geliştirerek kullanıcılarının siber zorbalıkla karşı karşıya kalmasını engelliyor.

Daha önce uygulamaya entegre edilen "Herkes yanıtlayabilir", "Takip edilen kişiler" ve "Yalnızca bahsedilen kişiler" seçeneklerine ek olarak, tweet gönderildikten sonra da "kullanıcı yorumunu kısıtla" özelliği ekleniyor. Bu sayede kullanıcılar rahatsız edici bir yorumla karşılaştıkları zaman o yorumu kısıtlayabilecekler.

MarTech Awards 2022'nin son başvuru tarihi uzatıldı

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarının ödüllendirileceği MarTech Awards'un son başvuru tarihi [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir