Twitter'a "RT'lemeden Önce Oku" Özelliği Geliyor

Zaman zaman pek çoğumuz, Twitter'da dolaşırken herhangi bir haber paylaşımını sadece başlığına bakarak beğenebiliyor ya da retweet'leyebiliyoruz. Ancak şöyle bir gerçek var ki; çoğu zaman haberin başlığı, haber içeriğini tam olarak yansıtmıyor, hatta yanıltıcı olabiliyor. Bu da insanların, bazen aslında içeriğini tam olarak anlamadıkları -ve belki de okudukları takdirde desteklemeyecekleri- haberlerin yayılmasına yardımcı olmalarına neden oluyor.

https://pazarlamasyon.com/twitter-2025te-is-gucunun-%25ini-azinliklarin-olusturmasini-istiyor/

İşte Twitter, şu sıralarda tam da bu tarz durumların büyük ölçüde önüne geçebilecek bir özelliği kısa bir süre içerisinde kullanıma sunmayı planladığını açıkladı. The Verge'ün paylaştığı habere göre, şirketin haziran ayında test etmeye başladığı bu uyarı özelliği, kullanıcıların içeriğini tam olarak okumadıkları bir haberi retweet etmeye çalıştıklarında ortaya çıkıyor.

Twitter, buradaki amacının bilinçli tartışmaları teşvik etmeye yardımcı olmak olduğunu söylüyor. Bu yüzden insanları en azından paylaştıkları haberi ya da makaleyi okumaya teşvik etmek, medya okuryazarlığını desteklemenin ve yanlış bilgileri viral hale getirebilecek bazı ani tepkileri durdurmanın akıllıca bir yolu gibi görünüyor.

https://pazarlamasyon.com/twitter-maske-kullanimiyla-ilgili-tweetleri-acik-hava-reklamlarina-donusturdu/

Sosyal medya platformu, bu özelliğin Android'deki Twitter kullanıcılarıyla sınırlı olan ilk testinden bazı sonuçları da paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre, bu özellikle birlikte bir içeriği retweet etmeden önce açan kullanıcıların oranı %33 arttı. Ayrıca Twitter, bazı kişilerin içeriği açtıktan sonra retweet'lemekten vazgeçtiklerini de belirtti.

https://twitter.com/TwitterComms/status/1309178716988354561

Twitter, bu uyarı özelliğini yakında bütün kullanıcılarına sunmak için çalıştığını söyledi ve bu uyarının kullanıcılara bir kez gösterildikten sonra, daha küçük bir şekilde ekranda belireceğini ifade etti. Tabii ki bu, Twitter'ın platformunu iyileştirmek için test ettiği tek özellik değil. Örneğin sosyal medya şirketinin test ettiği özellikler arasında saldırgan yanıtlar göndermeden önce kullanıcıları uyaran bir özellik bulunuyor.

Meta'ya 3,2 milyar dolarlık dava açıldı

Açılan davada, Meta'nın bir kişinin tekelinde olduğu ve adil olmayan şartlarda dayatma yaptığı iddia ediliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir