Twitter yeni bir kripto para cüzdanı geliştiriyor olabilir

Sosyal medya platformlarının yeni özelliklerini sızdırmasıyla bilinen mühendis Jane Wong, Twitter’ın Web3 tabanlı bir kripto cüzdanı geliştirdiğini belirtti.

Sosyal medya platformlarının yeni özelliklerini sızdırmasıyla bilinen mühendis Jane Wong, Twitter’ın Web3 tabanlı bir kripto cüzdanı geliştirdiğini belirtti. Twitter'da 140 binden fazla takipçisi bulunan Wong, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Twitter, kripto para yatırma ve çekme özelliklerini destekleyen bir cüzdan prototipi üzerinde çalışıyor" ifadelerine yer verdi. Twitter ise henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Nasıl bir kaynaktan bu bilgiyi elde ettiğini belirtmeyen Wong'un, paylaştığı bilgilere açık kaynaklı kodlardan ulaştığı düşünülüyor. 

Eğer Wong'un dedikleri doğruysa, bu gelişme Twitter tarafından Web3 alanında yapılacak ilk gelişme olmayacak. Geçtiğimiz sene Eylül ayında Twitter'ın kripto paralarla bahşiş özelliğini başlattığını sizlere duyurmuştuk. Bunun yanında, Twitter Blue'nun uzun süredir üstünde çalıştığı NFT profil resimlerinin işleyişe geçtiğini ve eğer bir NFT cüzdanınız varsa onu Twitter profil fotoğrafınıza bağlayabileceğinizi de sizlere aktarmıştık. Gerçekleştirilen gelişmelere bakacak olursak Twitter’ın Web3 tabanlı bir kripto cüzdanı geliştiriyor olması da pek şaşırtıcı değil.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir