Twitter, “Tweet düzenleme” özelliğini kullanıma sundu!

Twitter, kullanıcıların uzun süredir beklediği “Tweet Düzenleme” özelliğini dün itibariyle yurt dışında kullanıma sundu.

Twitter, kullanıcıların uzun süredir beklediği Tweet Düzenleme” özelliğini dün itibariyle yurt dışında kullanıma sundu. Bu yılın başlarında Twitter'ın, tüm zamanların en çok beklenen özelliklerinden biri olan “Tweet Düzenleme” üzerinde çalıştıklarını sizlere duyurmuştuk. Şu an için yalnızca, Twitter'ın ücretli abonelik sistemi Twitter Blue kullanıcıları için erişime açılan özellik, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunuldu. 

Hatırlarsanız Twitter, 1 Nisan'da paylaştığı bir gönderide "bir düzenleme düğmesi üzerinde çalışıyoruz" demişti. Çoğu kişi bunu, Twitter'ın 1 Nisan şakası olarak algılamış ve pek ciddiye almamıştı. 

Bu paylaşımdan 5 gün sonra ise Twitter, paylaştığı bir gönderide “Tweet Düzenleme” özelliği hakkında bir video paylaştı ve 1 Nisan'da paylaştığı gönderinin şaka olmadığını açıkladı. Şimdi ise şirket, beklenen özelliği, desteklenen bölgelerdeki Blue aboneleri için kullanıma sundu. Blue aboneliği Türkiye'de maalesef henüz bulunmuyor. Türk kullanıcıların bu özellikten yararlanmaları için biraz daha beklemeleri gerekecek. 

“Tweet Düzenleme” özelliği ile Twitter kullanıcıları, paylaştıkları tweet'leri 30 dakika içerisinde birden fazla kez düzenleyebilecekler. Tweet'leri düzenlemek için verilen bu sürenin, yazım hataları ve hashtag’ler gibi basit detayları gidermek için tanındığını söyleyebiliriz. Bir tweet'in düzenlendiği ise, yanında bulunan belirteçlerden anlaşılabilecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir