Twitter, Threads'e dava açmaya hazırlanıyor

Meta'nın kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören yeni uygulaması Threads'e, Twitter'ın ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açılıyor.

Kullanıma sunulduğu ilk günden bu yana büyük reaksiyon gösteren Meta'nın yeni uygulaması Threads, iki gün içerisinde 30 milyondan fazla indirildi.

Twitter'ın kullanıcılar tarafından eleştri yağmuruna tutulan güncellemeleri sebebiyle yeni bir alternatif oluşturan Threads, 30 milyon indirmenin yanı sıra aktif olarak da kullanılmaya başlandı. Bu duruma sessiz kalmayan Twitter ise Threads'e dava açmaya hazırlanıyor.

Twitter’ın avukatlarından olan Alex Spiro, Mark Zuckerberg’e sahibi olduğu şirketi Twitter’ın ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyet haklarını sistematik, kasıtlı ve yasa dışı bir şekilde kötüye kullandığını iddia eden bir mektup gönderdi. Spiro aynı zamanda Meta’yı eski Twitter çalışanlarını işe almakla da suçladı.

Meta İletişim Direktörü Andy Stone ise "Threads mühendislik ekibindeki hiç kimse eski bir Twitter çalışanı değil." açıklamasında bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir