Twitter süper uygulama olabilir

ARK Invest kurucusu Cathie Wood, Elon Musk'ın Twitter'ı süper uygulama yapabileceğini belirtti.

Florida'da bulunan ve 50 milyar dolardan fazla varlığı yöneten Amerikan yatırım yönetimi firması ARK Invest Kurucusu Cathie Wood, yakın zaman önce Portekiz başkenti Lizbon’da gerçekleştirilen Web Summit 2022 etkinliğinde yer aldı. Konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte Wood, ekonomik gerileme, yeni teknolojiler ve Elon Musk’ın Twitter alımına ilişkin yorumlarını aktardı. Piyasaların ekonomik gerileme sürecinde olunduğunu belirten Wood, yatırım alanında genç insan sayısının hızlı bir şekilde arttığını dile getirdi. 

Tekerlekler üzerine muazzam bir teknoloji!
Konuşmacı olrak katıldığı etkinlikte, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alımına ilişkin yorumlarını da aktaran Wood, Tesla CEO’sunun Twitter’ı bir “süper uygulama” haline getirebileceğine değindi. Wood, süper uygulama ifadesiyle dijital bir cüzdanı kastettiğini de belirtti. Konuşmasının devamında, Elon Musk'ın bilgi-birikimine güvendiğini belirten Wood, Tesla'nın tekerlekler üzerine muazzam bir teknoloji inşa ettiğini söyledi.  Daha önceden Twitter algoritmalarının görünmediğini belirten Wood, Elon Musk’ın platformu açık kaynaklı hale getirmesiyle Twitter’ın çok daha demokratik ve şeffaf bir hale gelebileceğini ifade etti.

Wood, konuşmasının devamında önemsediği 5 teknolojiye yer vererek, genom düzenleme, robotik, elektrikli otomobiller, yapay zekâ ve blockchain'in gelecekte çok daha önemli alanlar olacağını belirtti.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir