Twitter, Süper Takip özelliğini başlattı

Haziran ayında başvuruları açan Twitter, ABD ve Kanada'da ücretli abonelik seçeneği ile Süper Takip özelliğini bugünden itibaren kullanıcılarla paylaştı.

Twitter, kullanıcıların yalnızca abonelere özel içerik için ücret almalarını sağlayan yeni özelliği Super Follows'ı kullanıma sunmaya başlıyor. İçerik oluşturucular, tweet'lerini yalnızca Süper Takipçilere gidecek şekilde ayarlayabilir ve tweet'ler yalnızca bu aboneleri akışında görünüyor. İlk olarak Şubat ayında duyurulan özellik şu anda yalnızca iOS'ta kullanılabiliyor.

Süper Takip kullanıcıları, Stripe aracılığıyla yapılan ödemelerle özellik üzerinden gelir elde etmek isteyen kullanıcıların, en az 10 bin takipçisi olması, en az 18 yaşında olması, son 30 gün içinde 25 kez tweet atmış olması ve ABD'de olması ve Twitter'ın Süper Takip Politikasına uyması gerekiyor.

ABD ve Kanada'daki iOS'a sahip Twitter kullanıcıları, bugünden itibaren bazı hesapları Süper Takip edebilecek ve önümüzdeki haftalarda kullanıcılar için küresel çapta kullanıma sunulacak. Android ve masaüstü desteği ise yakında geliyor. Twitter, Süper Takip özelliğine haber bültenleri, anonim abonelikler, özel Spaces ve Patreon benzeri abonelik katmanları eklemeyi planladığını söyledi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir