Twitter siyasi reklam politikasında değişikliğe gitti

Twitter, siyasi reklamlara yönelik izlediği politikada değişiklik yapıyor.

Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasından sonra yapılan değişikliklere bir yenisi daha ekleniyor. Twitter'ın kurucusu ve eski CEO'su Jack Dorsey'in yürürlüğe koyduğu ücretli siyasi reklamlara izin vermeme yönündeki kararları değiştirme kararı alan Musk'ın, bu adımla şirketin gelirlerini artırmayı hedeflediği söyleniyor.

2019 yılında bazı siyasi reklam türlerini yasaklayan Twitter, o yıllarda siyasi etkinin satın alınmak yerine kazanılması gerektiğini savunuyordu.

Musk ile birlikte birtakım değişikliğe gidilmesi sonucunda siyasi reklamlar politikasında da gevşekliğe giden Twitter'ın resmi hesabından yapılan paylaşımda, "Sosyal amaç bağlantılı reklamcılığın önemli konular etrafında kamusal iletişimi kolaylaştırdığına inanıyoruz. İleriye dönük olarak, reklam politikamızı TV ve diğer medya kuruluşlarınınkiyle uyumlu hâle getireceğiz" ifadelerine yer verildi. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir