Twitter, kullanıcılarına ödeme yapmaya başladı

Yeni kararla birlikte, Twitter Blue aboneleri reklam gelirinden pay alabilecek.

Twitter CEO’su Elon Musk, paylaştığı bir tweet'le Twitter’ın reklam gelirini içerik üreticileriyle paylaşacağını duyurmuştu. Paylaşımda, ilk ödeme grubu için ayrılan miktarının 5 milyon dolar olacağını belirten Musk, an itibarıyla bazı içerik üreticilerine ödeme yapmaya başladı.

Ödeme yapılacak kitlenin ise bazı kriterleri taşıması gerekiyor. Öncelik olarak Twiter Blue aboneliği şartı taşıyan karara göre son üç ay içerisinde her ay en az 5 milyon tweet gösterimine ulaşan kullanıcılar bu gerliden pay alabilecek. Musk'ın yaptığı bir diğer açıklamaya göre ödemeler Stripe aracılığıyla geçtiğimiz şubat ayı da geçerli olacak şekilde yapılacak.

Ödemesi gerçekleşen bazı kullanıcılar da Twitter'da gerçekleşen tutarların paylaşımını yaptı. 750 bin takipçisi bulunan Twitter kullanıcısı Brian Krassenstein'in yaptığı paylaşımda, 24 bin 305 dolar ödeme aldığı görülüyor. Bir diğer paylaşımda ise 230 bin takipisi bulunan SK isimli kullanıcı 2 bin 236 dolar kazandığını söyledi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir