Twitter Irkçılığa Karşı Logosunu Siyaha Çevirdi

ABD'de yakın zamanda yaşanan polis şiddeti, ABD'nin olayların yaşandığı eyaleti Minnesota başta olmak üzere tüm dünyanın gündemine oturmuş durumda. Twitter bu duruma sessiz kalmadı ve resmi Twitter hesabı üzerinde logosunu siyaha çevirerek 'Black Lives Matter' hareketine desteğini gösterdi.

ABD'de polisin orantısız güç kullanarak uyguladığı şiddet sonucunda ölen George Floyd isimli siyahi, ABD'de Covid-19 salgınına rağmen insanları bir araya getiren büyük bir protesto dayanışmasına sebebiyet verdi. Protestolar günlerdir durmadan devam ediyor.

Eşitlik için mücadele edenle destek göstermek için profil biyografisine “#BlackLivesMatter”ı ekleyen Twitter'ın logosu da şu an siyaha döndü. Harekete destek vermek için sorumluluk almaktan çekinmeyen Twitter, @TwitterTogether isimli hesaptan da COVID-19 krizinin zorladığı mesafeye rağmen insanlığın nasıl bir araya geldiğine dikkat çekiyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir