Twitter’ın yeni özelliği "Location Spotlight" kullanıma sunuldu

Twitter'ın bu hafta kullanıma sunduğu "Location Spotlight" özelliği ile işletmeler, konum ve çalışma saatleri gibi bilgileri profillerinde gösterebilecekler.

Son zamanlarda satın alım sürecinde yaşanan olumsuzluklarla kendinden bahsettiren Twitter, işletme sahibi profesyoneller için sağladığı yeni araçlarla karşımızda. Şirketin bu hafta duyurduğu "Location Spotlight" adlı özellik ile fiziksel iş yerleri olan profesyoneller, işletmelerinin Twitter profillerinde, müşterilerin kendilerine telefon, metin, e-posta veya Twitter Direkt Mesaj yoluyla ulaşabilmeleri için ek iletişim bilgilerinin yanı sıra iş konumlarını, çalışma saatlerini de paylaşmalarını sağlayacak. Ücretsiz olarak kullanıma sunulacak bu özellik ile işletmelerin Twitter profillerini daha özelleştirebilir kılabilecekler. Location Spotlight'ın şu an için yalnızca ABD, Birleşik Krallık, Kanada ve Avustralya'daki Twitter Profesyonel Hesap kullanıcılarına açıldığını söylemekte fayda var.

Twitter Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı James Kelm ve Twitter Ürün Müdürü John Stokvis, Location Spotlight'la ilgili, “Location Spotlight’i ölçekledikçe, profesyonellerin müşterilerini satın alma yolunda daha da ileriye götürmelerine yardımcı olabilecek ekstra bir destek sağlıyoruz. Google Maps platformunu kullanan bu özellik, artık profesyonellere işletme konumlarının bir haritasını ekleme seçeneği sunuyor. Müşteriler daha sonra oraya gitmek için yol tarifleri için haritaya tıklayabilir. Location Spotlight’i dünya çapında daha fazla profesyonele sunmaktan heyecan duyuyoruz ve bekleyen daha çok işimiz var. Profesyonellerin Twitter'da ticari başarıya ulaşmasına yardımcı olacak yeni yollar sunmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Twitter’ın profesyoneller için sağlayacağı yeni araçlar ise şöyle; 

Professional Home: Müşterileri veya potansiyel müşterileri hakkında daha fazla bilgi ve bilgi kaynağı isteyen profesyoneller için Twitter, profesyoneller için bir nevi kaynak merkezi olan Professional Home'u yakında tanıtacak. Böylece profesyoneller, performansı izlemek, ürün tekliflerini keşfetmek, ek kaynaklardan yararlanmak ve performansı artırmak için bir ana sayfaya erişebilecekler. 

Daha Fazla Profil Spotu: Twitter, daha geniş bir profesyonel hedef kitlesine daha iyi hizmet verebilmek için bu yıl birkaç ek profil spotunu test etmeyi ve piyasaya sürmeyi planlıyor. Profesyonellerin potansiyel müşterileri Twitter'da hesaplarını keşfederken en çok önemsedikleri eylemleri gerçekleştirmeye teşvik etmelerini sağlayacak.

Yeni "Taking Care of Business" Workshop Serisi: Bu aydan itibaren Twitter Flight School tarafından oluşturulan "Taking Care of Business" adlı aylık canlı çevrimiçi atölye serisi sunulacak. Bu seri, Twitter'ı yeni kullanmaya başlayan profesyonellerin platformdaki profesyonellere sunulan en yeni ürünleri ve teklifleri daha iyi anlamalarına veya işlerini büyütmek için Twitter'dan nasıl yararlanacakları konusunda bilgi tazelemelerine yardımcı olmak için tasarlandı.

Twitter Flight School'da Yeni İsteğe Bağlı Kurslar: Canlı web seminerlerine ek olarak, ağustos ayında Twitter Flight School'da profesyonellerin en çok merak ettiği konuları kapsayan 10 alakart kurs sunulacak. Böylece işletme sahipleri müşterileri satın almaya yönlendirmek için Twitter'dan yararlanabilecekler. Kurs, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanacak.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir