Twitter'ın yeni güncellemesine kullanıcılardan tepki

Twitter'ın kullanıcıların günlük olarak görebileceği tweet sayısına sınırlama getirmesine kullanıcılar tepki gösteriyor.

Twitter, yeni bir kararla kullanıcıların günlük olarak görebileceği tweet sayısını sınırlamaya karar vermişti. 

Günlük 600 tweet ile sınırlanan doğrulanmamış hesaba sahip kullanıcılar ise bu karara oldukça tepkili. Teoride bu sayı çok gibi görünse de, platformda zamanının çoğunu geçiren birçok kişi için bu sayı kolayca aşılabiliyor.

Mevcut tweet sınırı doğrulanmış hesaplar için ise günlük 6 bin gönderi ile sınırlanıyor. Doğrulanmamış hesaplar için 600 gönderi ve yeni kullanıcılar için 300 gönderi olarak belirlenen bu sınırlama, sonrasında sırasıyla 10 bin, 1.000 ve 500'e yükseltilecek. 

Twitter CEO'su Elon Musk ise konu ile ilgili olarak aşırı veri çekme ve sistem manipülasyonunu önlemek için geçici olarak sınırlama getirildiğini belirten bir paylaşımda bulundu.

Bu karar ise bazı kullanıcıları haklı olarak rahatsız etti, çünkü kısa bir süre önce ücretsiz olan bir hizmetin artık ücretli bir duvar arkasına konulması söz konusu. Ayrıca, platform, başka bir sitedeki bir tweet'i görüntülemek için giriş yapmayan kişilerin erişimini de engelliyor. Ancak, bunun bir hata mı yoksa kasıtlı bir değişiklik mi olduğu net değil.

Öte yandan kullanıcılar, yeni karara bir çözüm olarak alternatif geliştirdi. Tek bir tweet üzerinden seri oluşturan kullanıcılar, karara yaratıcı bir şekilde çözüm buldu.

Yeni uygulamaya tepki olarak, Twitter'ın kurucusu ve eski CEO'su Jack Dorsey tarafından desteklenen yeni merkezsizleştirilmiş bir sosyal medya platformu olan Bluesky, Twitter'ın çökmesiyle aynı anda sitesinde rekor bir kullanıcı sayısına ulaştı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir