Twitter Depremden Daha Hızlı !

 

" Deprem Kütahya'dan Sonra En Çok Sosyal Medya'da Hissedildi ! " haberini hatırlayanlarınız vardır mutlaka. " 23:15 sıralarında internette olupta Facebook’ta yada Twitter’da ” Deprem oldu ” tarzında mesajları görmeyen yoktur.Bu durum yeni bir dünyanın içine girdiğimizin kanıtı. Geçmişte sokaklara dökülürdük bu tür durumlarda. Şimdi ise eline telefonu alan durumunu tweetledi. " yazılarıyla anlatmıştık 19 Mayıs günü Kütahya'da meydana gelen depremin sosyal medyada ki yansımalarını.

Aynı durumun bir benzeri geçen hafta Amerika'da yaşandı.23 Ağustos günü başkent Washington'a 139 km uzaklıktaki Virginia eyaletinde meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem Amerika'nın doğu sahilleri ile New York'ta da hissedildi ve Türkiye'de ki durumla benzer şekilde insanlar deprem olur olmaz sosyal medya'da " Deprem oldu " içerikli mesajlar paylaşmaya başladı.

Olayın ilginç kısmı ise depremin merkez üssünden New York'a ulaşana kadar geçenki 30 saniyede , New York'ta yaşayan insanların deprem haberini depremi yaşamadan önce sosyal medya üzerinden alması.

Twitter bu olayı mizahi bir dille Youtube üzerindeki resmi kanalından bir video ile anlatmış :

httpv://www.youtube.com/watch?v=0UFsJhYBxzY&feature=channel_video_title

 

Meta'ya 3,2 milyar dolarlık dava açıldı

Açılan davada, Meta'nın bir kişinin tekelinde olduğu ve adil olmayan şartlarda dayatma yaptığı iddia ediliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir