Twitter’dan karakter sınırı güncellemesi

Elon Musk, Twitter'daki karakter sınırının 280'den 4 bin karaktere çıkacağı yönündeki haberleri doğruladı.

Kuruluş tarihinden itibaren 2017 yılına kadar 140 karakterle sınırlı hizmet veren Twitter, yapılan değişiklikle tweet'leri 280 karaktere yükseltmişti. Elon Musk'ın uygulamayı satın almasıyla birlikte platformun işleyişinde birçok değişikliğe gidilse de karakter sınırındaki değişiklikle Twitter'ın en önemli özelliği tarihe karşıyor.

Özellikle birlikte Twitter'da yeni karakter sınırı 280'den 4 bin karaktere çıkarılacağı konuşuluyor. Elon Musk'ın haberleri doğrulaması üzerine özelliğin detayları da ortaya çıkmaya başladı. 

280 karakter sınırının yalnızca Twitter Blue kullanıcıları için değişeceği söylenirken Twitter Blue’nun web kullanıcıları için abonelik fiyatının ayda 8 dolar, iOS kullanıcıları içinse 11 dolar olarak belirlendiğini açıkladı. Ayrıca yeni güncellemelerle birlikte Twitter Blue aboneleri; Tweet düzenleme, 1080p çözünürlükte daha uzun video yükleme, okuyucu modu, onay işareti ve yeni özellikleri standart kullanıcılardan önce deneyimlemek gibi önceliklere de sahip olacak.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir