Twitter'dan Elon Musk kararı! Bundan sonra neler değişecek?

Twitter Yönetim Kurulu, Twitter'ın Elon Musk'a 44 milyar dolara satışını onaylamasını oy birliğiyle tavsiye etti. Elon Musk, Twitter çalışanlarıyla bir araya geldiği toplantıda, Twitter'da nelerin değişeceğini açıkladı.

Elon Musk'ın Twiter'ı alma girişimleri uzun süredir devam ederken ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan bildirimlerde, "Twitter Yönetim Kurulu, oy birliğiyle birleşme sözleşmesinin kabulü için oy vermenizi tavsiye ediyor" ifadesi yer aldı. Twitter hissedarlarına yönelik olarak yapılan bildirimler beraber, Twitter'ın Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'a 44 milyar dolara satışını onaylamasını oybirliğiyle tavsiye etti.

Musk, online olarak katıldığı görüşmelerde “Hâlâ çözülmemiş birkaç konu var. Çözüm bekliyoruz ve bu, çok önemli bir konu” diyerek Twitter'daki sahte hesapların varlığına değindi.

Peki Musk döneminde Twitter nasıl devam edecek?
Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz hafta düzenlediği toplantıda Twitter çalışanlarıyla bir araya geldi. Gün geçtikçe ABD basınından aktarılan bilgilerle, Musk'ın Twitter'da gerçekleştirmeyi düşündüğü değişimler belirginleşiyor. 

ABD basınından aktarılan bilgilere göre, Elon Musk ve Twitter çalışanlarının bir araya geldiği toplantının ilk soru-cevap bölümünde Musk,  Twitter'ın 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşma vizyonunu paylaştı. Bu, şu anda 229 milyon kullanıcı sayısına sahip Twitter'ın kullanıcı sayısının yaklaşık dört katına çıkacağı anlamına geliyor. Musk, hedeflediği bu vizyondan bahsederken şirketin 1 milyar kullanıcıya ulaşabilmesi için WeChat ve TikTok gibi olması gerektiğini belirtti ve “Çin dışında WeChat'in eş değeri yok. Temelde Çin'de WeChat'te yaşıyorsunuz. Bunu Twitter ile yeniden yaratabilirsek, büyük bir başarı elde ederiz.” dedi.

elon-3

Toplantıda sorulan sorulardan birisi ise Musk'ın Twitter CEO'su olup olmayacağı yönündeydi. Musk, bu soruya istinaden unvanları önemsemediğini ancak şirketinde istediği şeyleri dikkate alınmasını söyledi. Söylenilenlere göre Musk, iş vizyonundan bahsederken konu bir ara SpaceX, Mars'ta hayat kurma ve uzaylılara kadar geldi. Twitter çalışanlarının en çok merak ettiği konulardan birisi ise işten çıkarılma meselesiydi. Musk, bu konuda kendisine yöneltilen sorulara, Twitter'da giderlerin gelirlerden fazla olduğunu belirterek sürdürülebilirlik için Twitter'ın kâra geçmesi gerektiğini aksi taktirde hayatta kalamayacağını aktardı.

Gerçekleştirilen toplantıda içerik üreticileri için de önemli konulara değinildi. Musk, YouTube veya TikTok'da içerik üreten kişilerin içeirklerini Twitter'da tanıttığına yani Twitter'ın yönlendirici bir platform konumunda olduğuna dikkat çekti. Musk bu durumu tersine çevirmek istediğini, içerik üreticilerinin TikTok ve YouTube gibi Twitter'da da içeriklerini üretmelerini amaçladığını belirtti. Bu, Twitter'ın içerik üreticilerine para ödemeye başlayabileceğini gösteriyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir