Twitter’da Elon Musk dönemi

Elon Musk, Twitter’ı alışveriş, mesajlaşma gibi birçok özelliği de içinde barındıran "Süper uygulama" yapmayı amaçlıyor.

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, şirketin yönetim kurulu üyelerini işten çıkardı, mavi tiki ücretli yapacağını duyurdu. Ancak değişimler bunlarla sınırlı değil. Giriş sayfasından kullanımına kadar her adımda değişiklik planlayan Musk, Twitter’ı alışveriş, mesajlaşma gibi birçok özelliği de içinde barındıran "Süper uygulama" yapmayı amaçlıyor. 

Her adımda değişiklik
Kullanıcılar tarafında birçok değişikliğe uğrayan Twitter’da Elon Musk’ın vizyonu doğrultusunda önemli güncellemeler de olacak gibi gözüküyor. İşte Twitter'da yapılan bazı değişiklikler şöyle;

  • Platformda ilk olarak giriş sayfası değiştirildi. Abone olmayan kullanıcılar da artık platformdaki popüler içerikleri görebiliyor. 
  • Elon Musk, Twitter’ın bir tür halk meydanı haline geldiğini, bu yüzden insanların yasaların sınırları içinde özgürce konuşabilecekleri gerçeğine ve algısına sahip olmalarını önemsiyor.  
  • 230 milyon kullanıcıyı ilgilendiren en önemli konu ise kullanım ücreti. Musk ücretli olan Twitter Blue aboneliğinin fiyatını aylık 5 dolardan 20 dolara çıkarmayı düşünüyor. Ayrıca Twitter Blue aboneliği mavi onay rozetli hesaplar için zorunlu hale gelebilir. Bu durumda Mavi tik olarak bilinen onay rozeti için platformun aylık ücret talep etmesi gündemde. 
  • Tweetlerde 280 olan karakter sınırının artırılması düşünülüyor. 
  • Twitter’da paylaşılabilir video uzunluğunun artırılmasına Elon Musk sıcak bakıyor. Şu an bu süre 2 dakika 20 saniye ile sınırlı. 
  • Reklam konusu da Elon Musk’ın gündeminde. Musk, Twitter'ın en saygın reklam platformu olmasını hedefliyor. 
  • Elon Musk; içerik üreticileri, influencerları Tiktok ve Youtube’dan Twitter’a çekmeyi planlıyor. Tüm araştırmalar zaten içerik üretici yani influencer ekonomisinin büyüyeceğini gösteriyor. Dolayısıyla influencerların Twitter’da daha etkin olmasını önemsiyor. 

Kripto paralara ilgi artacak
Elon Musk, Twitter’da kriptoparalar üzerine yaptığı açıklamalarla da biliniyor. Öyle ki Musk’ın Dogecoin'in simgesi olan köpek, Twitter tişörtü ve cadılar bayramının simgesi olan kabağa Twitter'ın logosunu kazınmış şekilde yaptığı paylaşım Dogecoin’in hızla yükselişe geçmesini sağladı. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir