Twitter'da af çıktı: Banlanmış hesaplar geri geliyor!

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, paylaştığı bir tweet'te daha önce banlanmış hesaplar için af geleceğini duyurdu.

Tesla CEO'su ve Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk'ın yakın zaman önce Twitter'ı satın aldığını ve zorlu sürecin ardından Twitter ile Musk arasındaki anlaşmanın netlik kazandığını sizlere duyurmuştuk. Twitter'ı satın aldığı günden itibaren platform üzerinde yaptığı değişimlerle ve Twitter çalışanlarına karşı tutumuyla gündemde kalmaya devam eden Musk, Donald Trump'ı Twitter’a tekrardan çağırmasıyla eleştirilerin odağı olmuştu. Bugün ise Musk’tan yeni bir hamle daha geldi. 

Twitter'da "genel af" dönemi!

Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’da banlanan tüm hesapların geri gelip gelmemesi üzerine bir anket başlatmıştı. “Twitter, yasayı çiğnememiş veya aşırı spam yapmamış olmaları şartıyla, askıya alınan hesaplara genel bir af çıkarmalı mı?” sorusuyla kullanıcıların oylarına sunulan anket, 24 saatik sürenin ardından yüzde 72,4 çoğunlukla ‘Evet’ sonucunu belirtti. 

Geçtiğimiz gün ise Musk,Halk konuştu. Af gelecek hafta başlıyor. Vox Populi, Vox Dei (Halkın sesi).” açıklamasıyla paylaştığı tweet'le birlikte daha önce platformdan banlanmış hesaplar için af geleceğini duyurdu. Musk'ın bu hamlesiyle, ifade özgürlüğüne odaklanan bir politikayı desteklediği belirtiliyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir