Twitter'a WhatsApp benzeri yeni özellikler

Twitter CEO'su Elon Musk, Twitter'a bir dizi özelliklerin geleceğini açıkladı.

Elon Musk, bir süre önce Twitter'daki doğrudan mesaj sistemine, WhatsApp'ta olduğu gib uçtan uca şifreleme özelliğinin ekleneceğini açıklamıştı. Son haberlere göre bu çalışmaların tamamlandığı ve platformun mesajlaşma sisteminde bir dizi yenilik olduğu görüldü.

Daha önce, platformda WhatsApp'taki gibi bir mesajı alıntılayarak yanıtlama özelliği bulunmuyordu. Kullanıcılar sadece en son mesaja dokunarak "yanıtla" seçeneğiyle karşılaşabiliyorlardı. Ayrıca, kullanıcılar mesajlara sadece birkaç emoji ile tepki verebiliyorlardı. Ancak Twitter'ın açıklamasına göre artık kullanıcılar istedikleri mesajı WhatsApp'taki gibi alıntılayabilecek ve istedikleri emoji ile tepki verebilecekler.

Elon Musk, mesajların uçtan uca şifrelendiğini ise, "Kafama silah dayansa bile mesajlarınızı göremem" açıklamasıyla ilginç bir şekilde duyururken WhatsApp'ın bu konuda yeterince güvenilir olmadığını da ima etti.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir