Twitter, 2020 Hakkında Atılan Tweet'leri Reklam Panolarına Dönüştürdü

2020'de tüm dünyayı etkileyen corona virüs salgını dolayısıyla uzun süre ailemizden ve arkadaşlarımızdan ayrı kaldık, sosyal hayatımızı sınırladık; sinemaya, tiyatroya, konserlere gidemedik ve bir kafede oturup kahve içmek bile neredeyse imkansız hale geldi. Twitter, bütün bu yaşadıklarımızla ilgili attığımız tweet'leri reklam panolarına dönüştürmeye karar verdi.

https://pazarlamasyon.com/twitter-yeni-sesli-sohbet-ozelligini-test-ediyor/

Sosyal medya şirketi, bu yıl hissettiklerini mizah yoluyla tweetleyen kullanıcıların tweetlerini bir açık hava kampanyasına dönüştürdü. Sosyal medya devi, 2020 hakkında seçilebilecek 6 milyondan fazla tweet olduğunu söyledi.

"2020 bir insan olsaydı, eski sevgilim olurdu"

Twitter Pazarlama Direktörü Robin Tilotta yaptığı açıklamada, "Bu yıl olan her şeyin ışığında, insanların Twitter'a getirdiği mizahı güçlendirmekten heyecan duyuyoruz. Bunlar bizi birbirine bağlayan ve moralimizi yükselten tweetler, umarız 2020'nin sonunu kutlamak için bize katılırsınız." dedi.

"2021'in ilk kuralı. 2020 hakkında konuşma."

Sosyal medya platformu, dün New York, Los Angeles, Philadelphia, San Francisco ve Oakland'da reklam panoları ve duvar resimleri gibi açık hava reklamları yerleştirmeye başladı. Reklamlar, kullanıcıların ve sanatçı ve Twitter fenomeni Dionne Warwick gibi ünlülerin 2020 hakkında attığı tweetleri gösteriyor. Kampanya, 28 Aralık'a kadar 49 açık hava reklamında 24 tweet'i ön plana çıkarırken, gazete bayisi ve otobüs durağı yerleşimleri 31 Aralık'a kadar devam edecek.

"Bir fragman görmediğim sürece 2021'e girmiyorum"

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir