Twitch, kara para aklama iddialarıyla ilgili açıklama yaptı

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada ses getiren Twitch üzerinden kara para aklama iddiaları gündemi oldukça meşgul etmişti.

Twitch'te yer alan bazı yayıncıların çalıntı kredi kartları üzerinden kara para aklama olayı ortaya çıkarken sosyal medya kullanıcıları tarafından da bu durum eleştiri konusu olmuştu. Konuyla ilgili olarak herhangi bir açıklamada bulunmayan Twitch, günler sonra açıklamada bulundu.

Yaptığı açıklamada gerekli önlemlerin alındığını belirten Twitch sözcüsü, çalıntı kredi kartlarıyla toplamda 9,8 milyon dolar tutarında paranın aklandığının ortaya çıktığını belirtti. Açıklamanın devamında ise "“Twitch’te mali dolandırıcılığı engellemek ve dolandırıcılıkla mücadele etmek için düzenli olarak faaliyette bulunuyoruz, sadece Eylül ayında Türkiye’deki 150 kullanıcıya yönelik olarak para kazanma araçlarını istismar ettikleri için harekete geçtik” dedi.

Konu ile ilgili takipte olduklarını belirten Twitch sözcüsü gerekli önlemlerin alındığını ve alınmaya devam edeceklerini de belirtti.

Kariyer
Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı "Kami"

Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı Kami, down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir