Türkiye'de, E-Ticarette 3D ve AR Çözümleri Yaygınlaşıyor

Türk girişim şirketi Scalar Vision, geliştirdiği üç boyutlu görüntüleme ve artırılmış gerçeklik teknolojileriyle pandemi döneminde yükselişe geçen online alışverişe üçüncü boyutu katarak çözümlerini erişilebilir maliyetlerle firmaların kullanımına sunuyor.

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’da faaliyetlerini sürdüren ve üç boyut teknolojileri üzerine dikkat çeken çalışmalara daha önce de imza atan şirket, e-ticarette gerçeğe yakın ürün gösterimi için ürettiği Web 3D ve artırılmış gerçeklik çözümlerini markalara sunmaya Greyder ile başladı.

https://pazarlamasyon.com/sanal-ve-artirilmis-gerceklik-musterilerin-online-alisverise-daha-sicak-bakmalarini-sagliyor/

Ürünleri Mağazada Gibi Deneyimleyin

“İnsanların mağazada yaşadıkları ürün deneyimini, yüksek kalitede ve gerçekçi 3D görüntülerle online olarak da web üzerinden kolayca yaşamasını sağlamak.” diyerek projenin amacını açıklayan Scalar Vision Kurucusu Bülent Demirhan şunları ifade etti:

“Böylelikle müşterilerin iki boyutlu resimlerdeki sınırlı görünürlüğü aşıp, fiziksele en yakın şekilde ürünleri gerçek boyutları ile görmelerini ve kendi mekanlarına yerleştirerek daha net bir kararla online satın almasını sağlıyoruz. Greyder markasının e-ticaret sitesi üzerinden devreye aldığımız çözüm ile tüketiciler ayakkabıları ortalama 3 dakika süreyle detaylı bir şekilde inceliyor. Bunun sonucu olarak da ilgili kategorinin ürün satışlarında kısa sürede %100’ün üzerinde bir artış sağlandı.”

https://pazarlamasyon.com/salgin-sonrasi-alisveris-deneyimi-nasil-olacak/

Teknolojik Altyapı

Sundukları teknolojinin çok kaliteli ve hızlı şekilde artırılmış gerçeklikle farklı bir üç boyutlu ürün deneyimi sağladığına dikkat çeken Demirhan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çalışma şeklimizde firma, ürünlerini hızlı bir şekilde e-ticaret sitesine web tabanlı 3D ve AR ile eklemiş oluyor. Greyder’in teknoloji kategorisi ürünleriyle yaptığımız çalışma, Türkiye’de ayakkabı sektöründeki ilk ticari web AR ve 3D çalışması olmasının yanında dünyada da ilk çalışmalardan. Çözümümüz, e-ticarete konu olan tüm ürünler için kullanılabilir durumda. Ürün ve hizmetlerimizi Greyder ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu ilk projeyle birlikte tanıtmaya başladık. Proje şimdiden mobilya, tekstil, aksesuar ve beyaz eşya konularında faaliyet gösteren pek çok firmanın ilgisini çekti.”

Bugüne kadar yapılan ve yapılmakta olan benzer çalışmalarda üç boyutlu görüntü kalitesinin yetersiz olması, proje sürelerinin uzun olması ve yüksek maliyetler üç boyut ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin yaygınlaşmasındaki en önemli engeller idi. Fakat Scalar Vision’ın uçtan uca geliştirdiği teknolojilerle tüm bu engelleri kaldırıp üç boyut ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin tüketici ve firmalarla kısa bir sürede buluşmasını sağlıyor.

https://pazarlamasyon.com/amazon-artirilmis-gerceklik-araciyla-online-alisveris-deneyimini-gelistiriyor/

Teknoloji Nasıl Geliştirildi?

Scalar Vision Kurucusu Demirhan sistemin çalışmasını şöyle özetliyor:

“Geliştirdiğimiz özel 3D Görüntüleme sistemleri ile hızlı ve kaliteli bir şekilde 3D model üretebilmeyi başarıyoruz. Firma tarafında, sunucu ve yazılım altyapısı üzerinde bir yük yaratmayacak şekilde çok hızlı bir şekilde entegre olmamızı sağlayan bulut tabanlı bir altyapı geliştirdik. Firma web sitesine sağladığımız bir javascript dosyası ile saatler içerisinde entegre olabiliyoruz. Altyapımızı ölçeklenebilir sunucular üzerinde kurduk ve içeriklerimizi CDN (içerik iletimi ağı) üzerinden tüm dünyada aynı performansla çalışacak şekilde servis ediyoruz.”

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir