Türkiye güne deprem ile uyandı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çevre illerde de hissedilen depremin ardından ilk açıklamalar geldi.

Gece 04:17 sularında gerçekleşen ve merkez üssü Kahramanmaraş olarak belirlenen depremin detayları belli olmaya başladı. 7.4 büyüklüğündeki depremin, Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından merkez üssü Pazarcık ilçesi olarak belirlendi. 

Kahramanmaraş'ın yanı sıra; Gaziantep, Elazığ, Kilis, Diyarbakır, Malatya, Batman, Bingöl, Mardin, Muş, Bitlis, Hakkari, Siirt, Şırnak, Van, Adana, Osmaniye ve Hatay gibi çevre illerde de hissedilen ve büyük oranda hasara neden olan depremde, ilk edinilen bilgilere göre çok sayıda ölü ve yaralının olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptığı açıklamada: "Toplam 284 vefatımız, 2 bin 23 yaralımız ve 1710 yıkılan binamız var. Toplam 2786 arama kurtarma ekibimiz sahada, her an bu sayı artıyor" ifadelerini kullandı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da gerçekleşen deprem ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Soylu, "Bütün ekiplerimiz teyakkuz halinde. Dördüncü seviye alarm ortaya koyduk. Bu, uluslararası yardımı da içeren bir alarmdır." açıklamasında bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir