Türkiye Araştırmacılar Derneği'nin 24. Araştırma Zirvesi "Power of Purpose - Gayenin Gücü" Ana Temasıyla Düzenlenecek

Her sabah yeni bir dünyaya uyandığımız günümüz koşullarında firmaların ve markaların gayelerine sadık kalabilmeleri giderek zorlaşıyor. Günün getirdiği gelişmelere ayak uydururken nihai hedeflerden ve gayelerden sapmamak özel sektör için yeni bir mücadele haline geldi. Bu konuda karar vericilere ve marka yöneticilerine yol göstermek amacıyla Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin (TÜAD) 2021 yılı 24. Araştırma Zirvesi “Power of Purpose – Gayenin Gücü” ana temasıyla düzenlenecek.

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin (TÜAD) 7-8 Nisan tarihlerinde dijital olarak gerçekleştireceği 24. Araştırma Zirvesi'nde araştırma ve pazarlama sektörünün önde gelen konuşmacıları, “Power of Purpose – “Gayenin Gücü” ana temasına yönelik konuları ele alacak.  24 yıldır kesintisiz olarak devam eden zirve, bu yıl pandemi nedeniyle dijital olarak gerçekleştirilecek. Bu yıl ilk kez global olarak düzenlenen zirvenin açılış konuşmasını TÜAD Yönetim Kurulu Başkanı ve ThinkNeuro CEO’su Doç. Dr. Yener Girişken yapacak. Yurt içi ve yurt dışından etkinliğe katılacak önde gelen isimler, iş dünyasına, gündeme uyum sağlarken kurumların yol haritalarını nasıl belirlediklerini ve bu haritalara bağlı kalmalarını sağlayan stratejileri sunacaklar.

Zirvede bu yıl ana tema doğrultusunda; iş dünyasında araştırmaların önemi ve şirketlerin gayelerinin belirlenmesinde araştırmaların nasıl yol gösterici olduğu vurgulanacak. Her gün yaşanılan siyasi, ekonomik, toplumsal ve kişisel krizlerin, kurumların ve şirketlerin gayelerinden sapmama noktasındaki anahtar rolleri üzerinde durulacak. Yeni nesillerin marka tercihlerini, kurumların gayelerini de dikkate alarak belirlediği günümüzde, markaların sadece ürün/hizmet satmak yerine, deneyim yaşatma ve fikir verme yaklaşımları da ele alınacak. Zirve boyunca, marka gayesinin dönüştürücü gücü ve faydalı marka öyküleri ele alınacak.

Araştırma sektörünün yanı sıra pazarlama, iletişim, medya, akademi, marka ve reklam dünyasından uzmanları da bir araya getiren zirvenin sunuculuğunu bu yıl Simge Fıstıkoğlu üstlenecek.

Araştırma Zirvesi’nin birinci gününde ilk konuşmayı Heart-Data’nın kurucusu ve Starbucks Coffee Japan’da, Head of Marketing Division olarak görev yapan Vanessa Oshima gerçekleştirecek. Bu yıl Araştırma Zirvesi’nin Ana Sponsorluğunu üstlenen NielsenIQ Senior Vice President APAC EMEA Intelligent Analytics &Turkey GM’si olan Didem Şekerel Erdoğan, ESOMAR Başkanı Kristin Luck, MRS CEO’su Jane Frost, Ülker CMO’su Aslı Özen Turhan, Petrol Ofisi CMO’su Beril Alakoç, GF Media Director’u Grant Feller, Arçelik Turkey Marketing Director’ü Mehmet Tüfekçi ve Mintel Senior Trend Strategist & Brand Futurist’i Dr. Behice Ece İlhan konuşmacılar arasında yer alıyor.

Zirvenin ikinci gününün ilk konuşmasını ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Gazeteci Dr. Fatoş Karahasan “Türkiye’nin Faydalı Marka Öyküleri” konusuyla gerçekleştirecek. Kantar Insights Division’dan Daren Poole, Cauliflower, Founder& Managing Director’ü Lukas Waidelich, Anadolu Efes Turkey, Corporate and Regulatory Affairs Director’ü Selda Susal Saatçi, REM People Rem People, Co-Founder & Vice President of Business Development’ı Emre Haraççıoğlu ve Kubi Kalloo CEO’su Kristin Hickey zirvenin diğer konuşmacıları arasında bulunuyor.

Birinci ve ikinci gün Cemil Demirbakan ve Yüksek Sadakat konserleri zirvede keyifli anlar yaşatacak.

NielsenIQ, Ülker, Petrol Ofisi, Arçelik, Anadolu Efes, REM People, Akademetre Research, Kantar, GfK, Sia Insight, Yemek Sepeti, Kahve Dünyası, Fairy, Sor Research, YouGov ve Speed Medya’nın destekleriyle düzenlenecek olan 24. Araştırma Zirvesi’yle ilgili ayrıntılı bilgiye www.arastirmazirvesi.com 'dan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir