Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan Uzaktan Eğitime Destek

Corona virüs nedeniyle Türkiye'de bugünden itibaren okulların tatil edildiği ve gelecek haftadan itibaren ilköğretim, orta öğretim ve lise öğrencilerine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim sağlanacağı duyurulmuştu.

EBA ismi verilen uzaktan eğitim sağlanacak platforma erişim için Milli Eğitim Bakanlığı tüm öğrencilere 3 GB internet verileceğini açıklamıştı. Türkiye'nin 3 büyük operatörü Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom 3 GB'lık internet dağıtımını artırdı.

Vodafone, Milli Eğitim Bakanlığı ile olan protokoldeki faydaya ek olarak kurumsal ve bireysel, faturalı ve faturasız tüm müşterilerine bu erişimi mart sonuna kadar 3 GB daha artırma kararı aldığını duyurdu. Mart ayı sonuna kadar bakanlığın sunduğu 3 GB desteğe ek olarak kadar 3 GB internet hediye etme kararı alan Vodafone böylece kurumsal ve bireysel tüm müşterilerine toplam 6 GB internet tanımlamış olacak.

Turkcell de Vodafone gibi Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uygulamasında kullanılmak üzere MEB’in verdiği 3 GB’ın üstüne 3 GB daha ekleyerek tüm mobil abonelerine 6 GB internet tanımlıyor. Fiber kullanan Turkcell’liler de EBA altyapısından sınırsız şekilde yararlanabilecek.

Türk Telekom ise MEB ile yaptıkları protokol gereği EBA kullanımına sağlayacakları 3 GB ücretsiz interneti, öğrencilerin kullanabilmesi için Türk Telekom olarak 5 GB daha artırarak toplamda 8 GB'a çıkardıklarını açıkladı.

Multinet Up: “Tüm paydaşlarımız için yeni nesil bir deneyimin peşindeyiz”

Multinet Up Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yeşilyurt Yüngül ile Multinet Up'ın, müşteri deneyimini merkeze alan yenilikçi çalışmalarını konuştuk.

Bunlar İlginizi Çekebilir