HD İskender ile birleştiren lezzet yolculuğu

HD İskender Pazarlama Müdürü Ebru Melis Özhan ile HD İskender'in tüketici stratejisini, marka misyonunu ve gelecek dönem hedeflerini konuştuk.

1995 yılında lezzet yolculuğuna ilk adımını atan HD İskender, geleneksel iskender lezzetini, ulaşılabilir fiyatlarla ve alışveriş merkezlerinde “restoran” konsepti ile sunan ilk marka olarak hizmet vermeye devam ediyor. HD İskender Pazarlama Müdürü Ebru Melis Özhan ile HD İskender'in tüketici stratejisini, marka misyonunu ve gelecek dönem hedeflerini konuştuk.

HD İskender’in hedefleri nedir? Kısa ve orta vadede nereye ulaşmak istiyor?
1995’ten bu yana dışarıda yemek yeme deneyimini ulaşılabilir kılmaya, restoranlarımıza gelen her misafirimize en kaliteli ürünlerle hazırlanmış iskenderi en nitelikli şekilde sunmaya ve bulunduğumuz her pazarda Türk mutfağının lider temsilcisi olmaya odaklandık. 

Biz misafirperver bir toplumuz. Misafiri karşılamayı, ağırlamayı, yedirmeyi içirmeyi çok severiz. Yemeğin sadece doymak için değil, hayattan zevk almak için yendiğine inanırız. Yemek için hazırlanan sofralarda paylaşımların olduğunu, yemek yemenin sosyalleşme ihtiyacına da cevap verdiğini biliyoruz. Dolayısıyla iskender gibi geleneksel bir lezzetimizi restoranlarımızda hakkıyla sunuyoruz. Misafirlerimizin bize güvendiğini biliyoruz ve yaşadıkları deneyimden memnun olarak restoranlarımızdan ayrılmaları önceliğimiz. 

Yaklaşık 30 yıllık deneyimimiz var. Bu zaman diliminde hep daha fazla kişiye HD İskender deneyimi yaşatmaya odaklandık. Şu anda 92 restoranımız var ve bu yıl içerisinde 13 yeni restoran daha açmayı planlıyoruz. Bu yıl Türkiye’nin yanı sıra gelecek senelerde yurtdışında da  büyümeyi hedefliyoruz. 

HD İskender olarak Ramazan aylarında marka iletişiminizi güçlendirme adına tüketicilere ulaşma stratejiniz nedir?  
Her zaman olduğu gibi ulaşılabilir fiyat politikamız Ramazan ayında da devam ediyor. Bunu yalnızca pazarlama, iletişim ya da kampanya olarak değil, yüz yıllardır Türk mutfağının göz bebeği olan bir yemeği Ramazan ayında daha fazla kişinin deneyimlemesi için sorumluluğumuz olarak görüyoruz. 

Bu yıl da Ramazan ayına özel Ramazan menüsü bulunuyor. Amacımız aileyle, dostlarla ya da kalabalık oturulan iftar sofralarını HD İskender lezzetiyle taçlandırmak. Ramazan ayında daha çok hissedilen birlik, beraberlik, paylaşma ve mutluluk gibi duyguların restoranlarımızda yaşanmasını istiyoruz. 

Bu yıl Ramazan ayına özel hazırladığımız menüye ek olarak bir de reklam kampanyası başlattık. Reklam filmimize de Ramazan ayının hepimiz için kıymetli olan sevgi, dostluk, birlik mutluluk, dayanışma ve paylaşma ögelerini işledik. 

Ramazan ayına özel reklam filminizde vurgulanan birlik, beraberlik, dostluk ve paylaşma değerleri, markanızın genel misyonunu nasıl yansıtıyor?
1995 yılında açtığımız ilk restorandan bu yana sofraların birlikte güzelleştiğine, paylaştıkça çoğaldığına, aileyle ya da dostlarla yenen bir yemeğin en güzel yemek olduğuna inanıyoruz. Bunun sadece Ramazan ayında değil, her zaman olması gerektiğini düşünüyoruz. Özetle, hali hazırda sahip olduğumuz bu değerleri bu yıl Ramazan ayına özel olarak hazırladığımız reklam filmimizde tüketiciyle buluşturduk.  

HD İskender olarak gelecekteki pazarlama stratejilerinizde ve kampanya planlarınızda hangi unsurları öne çıkaracaksınız? Gelecek hedefleriniz neler?
HD İskender olarak yaklaşık 30 yıldır geleneksel lezzet ve erişilebilir fiyat dendiğinde akla gelen markalardan biriyiz. Bizi birleştiren lezzet yolculuğu hikayesinin çıkış noktası olan değerlerimizden yola çıkarak pazarlama yatırımlarına devam edeceğiz. 2024 itibarıyla misafirlerimizle daha çok temas kuracak, memnuniyet odaklı pazarlama stratejimiz odağında çalışacağız. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir