Tüm eşyaların IKEA'ya ait olduğu IKEA Oteli

IKEA'nın Kurucusu Ingvar Kamprad'ın IKEA tutkunlarına hazırladığı "IKEA Hotell"in içerisinde, böceklerin konforuna da önem veriliyor.

IKEA'ya gidildiği zaman birçok kişinin içine, orada bulunan yataklarda uyuma isteği mutlaka doğuyordur. Tabii bu eylemi gerçekleştirmek sosyal kurallar açısından pek de kabul edilebilir bir davranış değil. Bu durumun kabul edilebilir olduğu tek yer ise IKEA'nın sahip olduğu tek otel.

1964 yazında IKEA'nın Kurucusu Ingvar Kamprad tarafından açılan bu bina, Kamprad'ın ABD'deki yol kenarlarında bulunan motellerdeki molalarından esinlenerek oluşturuldu. Başlangıçta Motell IKEA olarak bilinen bu yer, Kamprad'ın pratikliği ve gösterişsiz çekicilikleri karşısında büyülenmesi ile hazırlandı.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IKEA Hotell (@ikeahotell)'in paylaştığı bir gönderi

Kamprad, burada bulunan rahatlığı eve taşıyarak dünyadaki ilk IKEA lokasyonu olan Älmhult mobilya mağazasının yanına bir konaklama yeri inşa edilebileceğini düşündü. Travel + Leisure'a göre, bugün motelin adı iki kez değişti ve otel üç kez genişletildi. Şimdi ise IKEA Hotell olarak biliniyor.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IKEA Hotell (@ikeahotell)'in paylaştığı bir gönderi

Otelin en dikkat çekici özelliklerinden biri de, müşterilerin mobilya parçalarını alıp kendilerinin monte etmeleri gerektiği perakende mağazalarının aksine, farklı büyüklükteki 254 odasının tamamen markanın mobilyalarıyla donatılmış olması. Tüm otel bir gösterim salonu gibi işlev görüyor ve mobilyaları beğenen konuklar gerçek bir IKEA mağazasında olduğu gibi eşyaları satın alabiliyorlar.

Tasarım tutkunlarını en çok cezbeden şey ise, 1958'deki orijinal mağazanın yerini alan IKEA Müzesi. Otelin dışında; restoran, toplantı odaları, paylaşımlı çalışma alanları, sauna, spor salonu ve hatta 'Buggingham Palace' olarak adlandırılan bir "böcek oteli" bile bulunuyor.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IKEA Hotell (@ikeahotell)'in paylaştığı bir gönderi

Fiyatlandırma modeli bile IKEA'nın yapısını taklit ediyor. IKEA Hotell'in "fiyattan çok hacme öncelik verdiğini" ve zirve dönemlerinde bile düşük fiyatları koruduğu söyleniyor. Bu odalardan birinde bir gece için fiyatlar 100 dolar civarında başlıyor. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir