Tüketiciler, kendini zamanın ruhunu yakalayan markalara yakın hissediyor

Ülker CMO'su Mustafa Kabakçı, "İnovasyon yeteneğimiz, büyümemizde itici güç oldu. Amaç odaklı, fayda üreten ve inovasyonlara önem veren bir marka olarak, yeni ürünlerle tüketicilerimize mutluluk vadetmeye; istihdamımız, yatırımlarımız, ihracatımızla da ekonomiye katkı sağlamaya devam edeceğiz."

The Hammers Awards Kategori Jüri Başkanı Ülker CMO'su Mustafa Kabakçı ile Türkiye’de pazarlama iletişiminin geldiği noktayı ve Türkiye'nin, pazarlama ekiplerinin başarısını ölçümleyen ilk ödül seremonisi The Hammers Awards'ü konuştuk.

TÜKETİCİLER, KENDİNİ ZAMANIN RUHUNU YAKALAYAN MARKALARA YAKIN HİSSEDİYOR

İçinde bulunduğumuz hız çağında her şeyle birlikte, tüketici eğilimleri ve trendleri de büyük bir hızla değişiyor. Günümüz dünyasında tüketici kendisi ile diyaloğa geçen, sadece bireysel değil toplumsal fayda da sunan ve zamanın ruhunu yakalamış markalara kendini daha yakın hissediyor. Ülker’in DNA’sında da kurulduğu 1944’ten beri mutluluk yer almakta. Söylediklerini hayata geçiren marka olma anlayışımızla ve odağımıza mutluluğu aldığımız iletişim stratejimizle başarılı projelere imza atıyoruz. 

Pazarlama iletişimi çok büyük bir pazarlama ekosistemin tüketici ile kurduğu bağın görünür kısmı. Türkiye’nin lider markalara sahip en büyük gıda şirketi Ülker’de başarılı bir pazarlama ekibinin yanı sıra üretim, ARGE, tedarik zinciri, satış ekibi, kurumsal iletişim, tüketici araştırmaları bölümleri ve ajanslarımızdan oluşan paydaşlarımızla bir bütün olarak tüketicilerimize her ürünümüzde mutluluk vermek üzere çalışıyoruz. 

DİJİTALLEŞMEYİ TÜM İŞ SÜREÇLERİMİZE VE BİRİMLERİMİZE TAŞIDIK

Dünyada ve Türkiye’de daha önce tecrübe etmediğimiz, dolayısıyla bilinmezliklerle dolu pandemi döneminde hem şirketler hem de gıda sektörü değişen şartlara hızla uyum sağladı. Türkiye’nin lider gıda şirketi olarak, hayata geçirdiğimiz sürdürülebilirlik, inovasyon ve dijitalleşme yatırımları, belirsizliklerle dolu pandemi dönemine uyum sağlama konusunda bize güç verdi. Üretimden insan kaynaklarına, pazarlamadan satışa varıncaya kadar, dijitalleşmeyi tüm iş süreçlerimize ve birimlerimize taşıdık. Böylece iş süreçlerimizi kesintisiz sürdürdük. İhtiyaç ve talepleri dikkate alarak, trendleri takip ederek son iki yılda Türkiye'de 150'nin üzerinde yeni ürünü tüketicilerimizle buluşturduk. Bu ürünlerimizin tüketicilerimizle buluşması için Ar-Ge çalışmalarına yılda ortalama 60 milyon TL yatırım yapıyoruz. İnovasyon yeteneğimiz, büyümemizde itici güç oldu. Amaç odaklı, fayda üreten ve inovasyonlara önem veren bir marka olarak, yeni ürünlerle tüketicilerimize mutluluk vadetmeye; istihdamımız, yatırımlarımız, ihracatımızla da ekonomiye katkı sağlamaya devam edeceğiz.

THE HAMMERS AWARDS, İLHAM VERİCİ BİR DENEYİM ALANI

Türkiye’de pazarlama sektörünün The Hammers Awards gibi organizasyonlarda bir araya gelmesi ülkemizde her kategorinin markalaşarak büyümesi adına çok kıymetli. Pazarlama konusunda farklı yaklaşımları yakından deneyimlemek ve ekipler arasındaki sinerjiyi artırmak adına, The Hammers önemli fırsatlar sunuyor. Burada farklı sektörler için kurgulanmış pazarlama projelerini yakından takip etme fırsatımız olacak. Bu açıdan The Hammers, tüm katılımcılar ve takip edenler için ilham verici bir deneyim alanı olacak.

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir