TÜAD yeni yönetim kurulunu seçti

Türkiye Araştırmacılar Derneği gerçekleşen 18. Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetimini seçti.

İki yıl süreyle görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu, Veri Toplama Kurulu, Denetleme Kurulu, Etik ve Disiplin Kurulu üyelerinin de seçildiği olağan Genel Kurul’da Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin 2022-2024 dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ThinkNeuro CEO’su Doç. Dr. Yener Girişken yeniden seçildi.

Yeni yönetimin kurulmasının ardından TÜAD Başkanı Doç. Dr. Yener Girişken yaptığı açıklamada; insanı anlamayı amaç edinen araştırma sektörünün “değer yaratmaya” daha da çok odaklanması gerektiğini belirtti. Girişken, Güvenilir Araştırma Belgesi’nin öneminin altını çizdi ve hem siyasi hem de ticari araştırmalarda, Güvenilir Araştırma Belgesi olan şirketlerin öne çıkacağını ifade etti.

TÜAD Başkanı, bilimsel ve ticari verinin iç içe geçmesinin öneminden de söz ederken, akademiyle iş dünyasının gerçekleştireceği ortak çalışmaların da sayısının artacağını belirtti. Yeni dönemde Z kuşağı başta olmak üzere araştırma sektörünün itibarının tüm kamuoyu nezdinde daha da artırılacağını belirten Doç. Dr. Yener Girişken, tüm sektörü kucaklayan bir yönetim biçiminin devam edeceğini vurguladı.

TÜAD Başkanı Doç. Dr. Yener Girişken ile birlikte 2022-2024 dönemi görev yapacak yönetim kurulunda; FA Research Genel Müdürü Alkan Yıldırım, Kalita Araştırma Yönetici Ortağı Ebru Algım, Era Research Kurucu Ortağı Elvan Oktar, Akademetre Research Kurucusu Dr. Halil İbrahim Zeytin, Kantar Insights Division CEO’su Hande Beceren, Sia Insight Genel Müdürü Hüseyin Tapınç, SOR Araştırma Kurucu Ortağı İnci Samimi, GfK Türkiye & İsrail Genel Müdürü Kıvanç Bilgeman, Unilever Tüketici ve Pazar Araştırmaları Direktörü Nihan Şahan Eren, Ipsos CEO’su Sidar Gedik yer aldı.

Kariyer
Karşınızda Google'ın metinleri 3D nesnelere dönüştüren yapay zekâsı!

DALL-E ve Midjourney'den sonra, Google'ın metinleri 3D nesnelere dönüştüren yapay zekâsı DreamFusion geliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir