Trendyol'dan KDV indirimine ilişkin açıklama

Trendyol, KDV indirimine ilişkin açıklamada bulundu.

Son dönemlerde ürünlere gelen zam sebebiyle tüketicilerin yaşadığı satın alma güçlüğü gündemden düşmüyordu. Cumhurbaşkanı'nın yaptığı açıklama üzerine ürünlerde KDV indirimi uygulaması birçok mecranın yanı sıra Resmi Gazete'de de yer aldı.

Verilen karardan sonra ise ilk açıklama Trendyol'dan geldi. Trendyol'un temel gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülmesine ilişkin yaptığı açıklamada; “Trendyol olarak, temel gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülmesi kararını satıcılarımızın fiyatlarına yansıtmaları için gerekli adımları atıyoruz. Tüketicilerimizin, temel gıda ürünlerine uygun fiyatlı olarak ulaşmasını sağlamak için KDV indiriminin yanı sıra ürün fiyatlarında ek  indirim yapan satıcılarımıza Trendyol olarak ekstra  komisyon ve kampanya desteği sunmaya başlıyoruz.” ifadesine yer verildi.

Türkiye metaverse'e hazır mı? [Araştırma]

Kuantum Araştırma’nın Pazarlamasyon için gerçekleştirdiği “Metaverse Kavramı Araştırması”; toplumda ve işletmelerde metaverse kavramı konusundaki algıya ve bilgi düzeyine ışık tutuyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir