Toys R Us Artırılmış Gerçeklikle Eski Günlerine Dönmeyi Hedefliyor

Bir dönem Türkiye'de de faaliyet gösteren Amerika merkezli oyuncak devi Toys R Us'ın geçtiğimiz günlerde Amerika'da resmi olarak iflas koruma başvuru yaptığını sizlerle paylaşmıştık.  

Toys R Us yetkilileri iflası getiren en büyük etkenlerden birinin dijitalleşen dünyaya entegre olamamaları ve yeni trendleri yakalayamadıklarını itiraf etmişlerdi. İflas koruma başvurusunun şirket için yeni bir başlangıç olacağını da söyleyen şirket yetkilileri, yeni dönem için çalışmalara hızlı şekilde başlamışa benziyor.

Şirketin geliştirdiği Play Chaser isimli artırılmış gerçekli destekli uygulama Toys R Us mağazalarını birer oyun alanına çeviriyor. Toys R Us'ın bu yeni uygulamasında mağaza içinde belirlenmiş objeler telefon kamerası tarafından tanımlandığında çeşitli oyunlar oynanmaya başlanabiliyor. Uygulamanın sadece tek bir oyuna bağlı kalmayan yapısı ve çocukların her seferinde farklı bir sürprizle karşılaşmasını sağlıyor.

Play Chaser uygulaması şu an California, New York ve North Carolina olmak üzere  Amerika'da 23 mağazada test ediliyor ve 21 Ekim'den itibaren ülkedeki tüm mağazalarda kullanılması hedefleniyor.

Toys R Us'ın dijitalleşme yolunda attığı bu adım şirketin eski günlerine dönme yolunda etkili olacak mı bekleyip göreceğiz.

Uygulamanın tanıtım videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=bdQTc0JF9yE

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir