Topluma katma değer sunan bir marka olmayı hedefliyoruz

Penti Pazarlama Direktörü Gizem Burcu Bağcı ile The Hammers Awards 2023’te, “En İyi Online Medya Satın Alma Takımı“ ve "Yılın Pazarlama Ekibi"kategorisinde "Altın" kategorisinde ödül kazanan Penti'nin başarısını konuştuk.

Türkiye’nin, pazarlama ekiplerinin başarısını ölçümleyen ilk ödül seremonisi The Hammers Awards 2023’te ödüller sahiplerini bulmuştu. Penti Pazarlama Direktörü Gizem Burcu Bağcı ile The Hammers Awards 2023’te, “En İyi Online Medya Satın Alma Takımı" ve "Yılın Pazarlama Ekibi" kategorisinde Altın" ödül kazanan Penti'nin başarısını konuştuk.

Yaklaşık 2,5 yıl önce Penti’de iletişim dilimizi değiştirerek, kadınlarla olan bağımızı arttırmayı hedefledik. Penti, yıllarca sektöründe Pazar lideri olmuş bir marka, liderliğinin verdiği sorumlulukla da çıkardığı inovatif ürünler ile sektörde öncü de olmuş. Bu aşamada daha farklı ne yapılabilir diye düşünebilirsiniz ama biz kadınların keşfedilmiş veya keşfedilmemiş ihtiyaçlarını belirlemenin ötesinde varlığımız ile de onların sesi olmak istedik. Bu dönüşüm tabi ki çok iyi bir ekip çalışması gerektiriyor, tüm ekip üyelerinin yaptığı işe inanması lazım. İnandırıcılıkta dahil olmaktan gelir. Yaptıkları işe dahil olmaları, fikir vermeleri, fikirlerine önem verilmesi gerekiyor.

Yaptığımız her kampanyanın başarılı olmasının en önemli faktörlerinden biri bu dahil olma kavramı. Hem ajansların marka gibi dahil olması, hem de pazarlama ekibinin tam bir takım ruhu ile çalışması başarıyı şansa bırakmıyor.

Bizim için önemli olan samimiyet
Pazarlamada trendleri her ne kadar takip etsek de bizim için önemli olan samimiyet. Samimi olduğunuzda her zaman kazanıyorsunuz. Bizim en önemli gücümüz kadınların kullanım alışkanlarını doğru değerlendirmemiz, trendleri takip etmemiz ve ihtiyaç ile fonksiyonelliği doğru şekilde birleştirmemiz. Bunu da samimi bir yolla anlattığınız zaman ve doğru kanaldan takipçilerinize ulaştığınız zaman sezonluk pazarlama trendlerini takip etmek yerine sürdürülebilir bir iletişim yapmış oluyorsunuz.

Topluma katma değer sunan bir marka olmayı hedefliyoruz
Gelecek dönem en önemli hedefimiz kadınların kendilerini kendi bedenlerinde rahat hissetmelerini sağlayacak yenilikler yapmaya devam etmek olacak. Sadece kadınların bedenlerine değil, kimliğine, yaşadığımız gezegene, parçası olduğumuz topluma katma değer sunan bir marka olmayı hedefliyoruz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir