Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları Resmi Sponsoru Intel, Spor ve Teknolojiyi Bir Araya Getiriyor

2020 Yaz Olimpiyat Oyunları Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenecek. İlk kez Yaz Olimpiyat Oyunları'na dahil edilecek oyunlar arasında sportif tırmanış, karate, kaykay ve dalga sörfü yer alırken, programa yeniden beyzbol da dahil ediliyor. Dolayısıyla heyecan dorukta!

2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na resmi teknoloji sponsoru olan Intel tüm bu heyecanı paylaşıyor. Sponsorlukla beraber tüm oyunlara teknoloji desteği sağlayacak olan Intel, beraberinde 3 Boyutlu Sporcu İzleme'sini (3D Athelete Tracking) getiriyor.


Yeni bir sistem olan 3 Boyutlu Sporcu İzleme'de (3DAT - 3D Athelete Tracking) 4 kamera kullanılıyor, algoritmalar devreye giriyor, sporcuların hareketlerinin biyomekaniğini analiz ediliyor ve bu yeni teknolojiyle beraber ekran karşısındaki seyirciye harika bir deneyim sunuluyor.

Intel şimdiden için büyük sözler verdi. Oyunlar için 5G ağı üzerinde çalışıyor, yaz oyunları personeline VR eğitimi vermek için Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile çalışıyor. Ayrıca Intel'in Core i5 işlemci çipleri, sporcular, gönüllüler, medya ve personel de dahil olmak üzere oyunlarda olacak 300.000'den fazla kişiyi tanımak için "NeoFace" olarak adlandırdığı bir yüz tanıma sistemi de kullanılacak.

Aslına bakarsanız Intel Olimpiyat oyunlarının izleme deneyimini geliştirmek için çalışmalara çok önceden başlamıştı ve geçtiğimiz yıllardaki Olimpiyat Oyunları'nda VR odaklı çalışmalar yaptı ve bu pek de iyi gitmedi. Bakalım bu sene 3DAT ve üstlendiği eğitim çabaları Olimpiyat oyunlarının izleme deneyimini gözle görülür bir fark yaratacak mı? 2020 yazını bekleyip göreceğiz.

Kaynaklar: Engadget, Creative Order, Intel.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir