Tohumlarla Dolu Olan ve Ekildiğinde Çiçek Açan Dergi Reklamı

  • İsveçli donanım mağazası zinciri ve posta sipariş şirketi Clas Ohlson, çiçek tohumlarıyla dolu olan ve ekildiğinde zaman içerisinde büyüyerek çiçek açan etkileşimli bir dergi reklamı yayımladı.
  • Ekilebilir tohum kâğıtları kullanılarak oluşturulan bu etkileşimli dergi reklamı, tüketicilerin çiçek tohumlarını ekmek için kullanabilecekleri bir saksının tanıtımını yapıyor.
  • Bu reklam, kısmen İsveçliler'in reklamcılığa yönelik genel hoşnutsuzluğuna karşılık olarak oluşturuldu. İsveç Reklamcılar Birliği'nin yaptığı yeni bir araştırmaya göre, İsveçliler'in %50'si, reklamlara karşı olumsuz bir tutuma sahip.
  • İlgili Yazı: Hayalet Metro: Hayalet Avcıları Filmi İçin Hazırlanan İnteraktif Reklam

Geçtiğimiz yılın başında İsveçli mobilya üreticisi IKEA tarafından hayata geçirilen ilginç dergi reklamından bahsetmiştik. İsveç'te yayımlanan ve okuyucu kitlesi genel olarak kadınlardan oluşan bir dergide yer verilen IKEA reklamında, bir gebelik testi yer alıyordu ve bu testi uygulayıp pozitif sonuç elde eden, yani hamile olan kadınlara reklamda yer alan karyolada indirim sağlanıyordu.

https://pazarlamasyon.com/ikeanin-gebelik-testi-kullandigi-ilginc-reklam-kampanyasi/

Adweek'in paylaştığı habere göre, şimdi de yeni bir etkileşimli dergi reklamı, bir başka İsveçli markadan geldi. Clas Ohlson isimli İsveçli donanım mağazası zinciri ve posta sipariş şirketi, bahçıvanlık araç gereçlerini satmak için benzer bir etkileşimli dergi reklamını hayata geçirdi. Reklamın yer aldığı ve çiçek tohumlarıyla dolu olan dergi sayfası, büyümek için sadece biraz su ve güneş ışığına ihtiyaç duyuyor. Yani bu sayfa bir tohum gibi ekildiği takdirde, zaman içerisinde büyüyor ve çiçek açıyor. Ekilebilir tohum kâğıtları kullanılarak meydana getirilen bu basılı reklam, tüketicilerin aslanağzı, yapışkanotu ve papatya gibi çiçeklerin tohumlarını ekmek için kullanabilecekleri bir saksının tanıtımını yapıyor.

Bu ilgi çekici reklam fikri, İsveçli reklam ajansı King tarafından evinizi bahar için hazırlamanın ne kadar kolay olduğunu göstermek amacıyla hayata geçirildi. King’de metin yazarı olarak görev yapan Ellen Marklund, ajansın, mesajın önemini ikna edici bir şekilde anlatma için iletişim aracını mesajımız haline getirmeye karar verdiğini ifade etti. Belirtilene göre bu etkileşimli basılı reklam, Clas Ohlson’un bahar kampanyasının bir parçası olarak bu haftadan itibaren İsveç’teki belirli dergilerde yayımlanacak.

https://pazarlamasyon.com/toyotanin-kalp-ritmini-olcen-etkilesimli-dergi-reklami/

King reklam ajansının belirttiğine göre, bu etkileşimli reklam, kısmen İsveçliler'in reklamcılığa yönelik genel hoşnutsuzluğuna karşılık olarak meydana getirildi. Hatta buna istinaden reklamda, "Bu reklam hoşunuza gidecek." ifadesi öne çıkarıldı. "İsveç Reklamcılar Birliği" tarafından yapılan yeni bir araştırma, İsveçliler'in %50'sinin reklamlara karşı olumsuz bir tutumunun olduğu sonucuna ulaştı. Clas Ohlson da en azından bir amaca hizmet eden bir şey yaparak hedef kitlesinin bu etkileşimli reklamı dikkat dağıtıcı bulmak yerine yararlı bulacağını umuyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir