TIME yılın en iyi on şarkısını seçti

Olivia Rodrigo'nun "bad idea right?" şarkısı yılın en iyi şarkısı olarak taçlandırıldı.

Albümlerin yerine hızla singlelara bıraktığı dönemde bu yıl birçok şarkı oldukça yankı uyandırdı. Evde, arabada, kafede hatta alışverişte müziğin önemi yadsınamaz. 2023'te sıkça Beyonce, Peggy Gou ve Kylie Minogue gibi isimleri her gittiğimiz yerde duyduk. Peki bu yıl en çok hangi şarkılar dilimize dolandı? En çok hangilerine maruz kaldık? İşte TIME'a göre en iyi 10 şarkı:

10. Peggy Gou - (It Goes Like) Nanana

Dj ve yapımcı Peggy Gou'nun çıkış yapan single'ı house müzik türünü özleyenlere bu yıl ilaç gibi geldi. Pozitif duygular çağrıştırması ve unutulmaz bir melodiyle düzenlenmesiyle bu birkaç heceden oluşan sözsüz koronun şarkısı, bu yıl listeye 10.sıradan girmeyi başarmış.

9. Gina Birch - I Play My Bass Loud

Post-punk öncüsü Gina Birch, punk'ın unutulmaz ismi Kurt Cobain'in sevilen grubu The Raincoats'ın bir üyesiydi. Eski grubunun ilk albümünden 44 yıl sonra çıkış yapan şarkıcı solo parçasıyla bu yıla damgasını vuran isimlerden biri oldu.

8. Miranda Lambert, Leon Bridges - If You Were Mine

Miranda Lambert ve Leon Bridges ikilisi bu tatlı özlem dolu düetle bir araya geliyor. Hayranlarının bunun verimli bir ortaklığın başlangıcı olmasını umduğu düette, özellikle şarkının sonunda, ikisinin birbirleriyle sanatsal açıdan ne kadar uyumlu oldukları görülüyor.

7. English Teacher - Nearly Daffodils

Son on yılın en heyecan verici yeni indie gruplarından biri olan bu Leeds dörtlüsü, modern hayata dair alaycı gözlemleriyle şarkılarını seslendiriyor. Yıkılan beklentiler ve bastırılmış hayal kırıklıklarıyla ilgili olan parça bu yıl oldukça sevildi.

6. Fall Out Boy - So Much (For) Stradust

Bu yıl 20.yaşına girwn Fall Out Boy'un hayal kırıklığı ifadeleriyle dinleyenlerde yıkıcı bir etki bırakan bu şarkısı yılın en iyi 6. şarkısı olmaya da layık görülmüş.

5. Kylie Minogue - Padam Padam

Tüm pop müziğinin yaptığı şey ritimlerle insanları dans ettirmek mi? Belki, ama bunu şüphesiz her şarkı başaramıyor. Listenin 5. sırasında yer alan "Padam Padam" şarkısı ise bunu çoktan başarmış. 

4. Eslabon Armado ve Peso Pluma - Ella Baila Sola 

Meksikan Peso Pluma ve Kaliforniyalı grup Eslabon Armado arasındaki bu düet, bu yıl listelerde tarih yazdı ve listelerde 5. sıraya yükseldi.

3. Beyonce - MY HOUSE

Her yıl albüm çıkarsın çıkarmasın konuşulan isimlerden biri olan Beyonce bu yıl Rönesans albümüyle kendinden sıkça bahsettirdi. Bu yıl albüme eklediği single parçası MY HOUSE'da özellikle "sevginin hepimizi iyileştirmesine izin verme" niyetini taşımasıyla oldukça takdir topladı. 

2. Victoria Monet - On My Mama

R&B şarkıcısı ve söz yazarı Victoria Monet'in kendini sevmeye övgüsü, eski tarz havalarla yeni tarzı bir araya getiriyor. 

1. Olivia Rodrigo - bad idea right?

Alternatif rock ve popun mükemmel bir karışımını sunan Olivia Rodrigo'nun şarkısı, 2023'ün en çok duyulan ve beğenilen parçası olarak zirveye oturuyor. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir