Tim Cook açıkladı: Neden her yıl yeni bir iPhone modeli çıkıyor?

Apple CEO'su Tim Cook, bir röportajında, "Her yıl, gerçekten, yeni bir iPhone modeline ihtiyacımız var mı?" sorusunu yanıtladı.

Apple CEO'su Tim Cook, yakın zaman önce "Brut." adlı bir dergiye verdiği röportajda, Apple kullanıcılarının aklındaki soruları yanıtladı. "Her yıl, gerçekten, yeni bir iPhone modeline ihtiyacımız var mı?", “iPhone’lar 20-30 yıl sonra nasıl gözükecek?” ya da "Neden her yıl yeni bir iPhone modeli çıkıyor?" gibi sorulara yanıt veren CEO, her yıl yeni bir iPhone’a sahip olmayı "harika" bir şey olarak ifade etti.

Tim Cook: "Her yıl bir iPhone sunmak harika bir şey."

Kendisine yöneltilen, "Her yıl, gerçekten, yeni bir iPhone modeline ihtiyacımız var mı?" sorusuna Tim Cook, "Bence isteyen insanlar için her yıl bir iPhone sunmak harika bir şey. Yaptığımız şey, insanların telefonlarını takas etmelerine / yenilemelerine izin vermek. Biz de eğer hala çalışıyorsa o telefonları alıp yeniden satıyoruz. Çalışmıyorsa, o telefonları parçalarına ayırmanın ve yeni bir iPhone yapmak için malzemelerini almanın yollarını bulduk" dedi.

tim-cook-apple

Tim Cook: "iPhone'lar, çevresel açıdan karbon nötr olacak."

Apple CEO'suna yöneltilen bir başka soru ise, iPhone'ların 20-30 yıl sonra nasıl görüneceğiydi. Tim Cook, bu soruyu, "Bence karbon nötr olacak. Açıkçası şu anda bulunduğu noktadan çok daha ileride olacağını düşünüyorum, ancak bu konuda size tüm sırlarımızı vermek istemem. Sadece çevresel açıdan karbon nötr olacağını söyleyebilirim" şeklinde yanıtladı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir