Tim Cook'a göre, Apple'da çalışmak isteyenlerin sahip olması gereken dört özellik

Apple'ın CEO'su Tim Cook, Napoli Federico II Üniversitesi’nde yaptığı bir konuşmada, Apple'ın işe alımda dikkat ettiği kriterlere değindi.

Steve Jobs'un 24 Ağustos 2011 tarihinde Apple'ın CEO'luğundan ayrılmasının ardından şirketin CEO koltuğuna oturan Tim Cook, Napoli Federico II Üniversitesi’nde yaptığı bir konuşmada, Apple'ın işe alımda dikkat ettiği kriterlere değindi. 

1) İşbirliği
Yaptığı konuşmada, "Şirketimizde dünyayı değiştirmek isteyen, insanların hayatlarını zenginleştirmeyi amaçlayan ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek isteyen insanlar var. Bu, insanların işlerini daha iyi yapmalarını sağlayan bir duygu ve bunun gerçekleştiğini defalarca gördüm. Sonuçlar inanılmaz." ifadelerini kullanan Cook, Apple’da çalışmak isteyen herkesin iş birliği yapma yeteneği olmasının önemine değindi. Cook, iş birliğinin iyi işler çıkarmak üzerindeki önemine değinerek "Ancak birlikte çalışan bir grup inanılmaz işler çıkarabilir. Eğer fikrimi sizinle paylaşırsam, bu fikir büyür ve harika işler ortaya çıkabilir" dedi.

2) Yaratıcılık
Apple çalışanlarında aranan bir diğer özelliğin ise yaratıcılık olduğunu belirten Cook, "Farklı düşünebilen ve sorunlara farklı bir açıdan bakabilen insanlar arıyoruz” dedi.

3) Merak
Diğer bir özellik olarak merakı öne çıkaran Cook, Apple’ın meraklı insanlar aradığını belirtip "Bu bir klişe olacak ama hiçbir soru aptalca değildir. İster akıllıca sorular olsun ister aptalca önemli değil. Bu sorular konunun derinlemesine anlaşılmasına yardımcı olur." açıklamasında bulundu.

4) Uzmanlık
Apple çalışanlarında aranan son özellik olarak uzmanlığı öne çıkaran Cook, "Endüstriyel tasarımda bir iş yapıyorsak bu konuda daha önce eğitim almış veya iş hayatında bu beceriye sahip olmuş birilerine ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir