TikTok'un indirme sayısı 3 milyar barajının üstünde

Kısa video akımının hız kazanmasıyla birlikte TikTok oldukça popülerlik kazandı ve kullanım oranı açısından birçok sosyal medya uygulamasının önüne geçti. TikTok uygulamasını indirenlerin sayısı da bununla birlikte artış gösterdi ve geçtiğimiz günlerde uygulamanın indirme sayısı 3 milyar barajını geçti.

Dünya genelinde indirme sayısı 3 milyarı geçen TikTok, bu sayede oyun olmayan uygulamalar arasında 3 milyar barajını geçen Facebook'tan sonraki ilk uygulama oldu. Facebook çatısı altında olan Instagram ve WhatsApp da daha önce bu barajı aşmışlardı fakat bu uygulamalardan tamamen farklı olan ve Çin menşeili olan TikTok, listeye ilk kez girdi.

732 milyon aktif kullanıcısı bulunan TikTok, ilk kez 2016 yılında çıkış yapmıştı. Birçok uygulamadan farklı içerik sunarak bunu platformlar arasında ayrışmasıyla ve pandemi döneminde kullanım oranının artmasıyla birlikte değeri artan TikTok bu başarısını devam ettireceğe benziyor.

MarTech Awards 2022'nin son başvuru tarihi uzatıldı

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarının ödüllendirileceği MarTech Awards'un son başvuru tarihi [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir