TikTok'ta video süreleri 3 dakika oluyor

Daha önce videolarda 60 saniye süre limiti uygulayan TikTok, yaptığı açıklamada bir süredir test ettiği 3 dakikaya kadar uzunlukta videolar oluşturma seçeneğini kullanıcılara sunacağını duyurdu. Uygulama, ilk olarak sürelerini 15 saniye ile sınırlarken daha sonra bu süreyi 60 saniyeye çıkarmıştı.

Şirket yaptığı açıklamada video süresini 3 dakikaya çıkarmasındaki nedenin makyaj, yemek, eğitici ve eğlenceli videolar çekerken daha fazla süreye ihtiyaç duyan içerik üreticilerinin geri bildirimlerinden kaynaklı olduğu belirtiliyor. Video süresinin uzamasıyla birlikte yeni ve genişletilmiş içerik üretme imkanı sağlandı.

TikTok Ürün Müdürü Drew Kirchhoff, değişikliğin uygulamada daha zengin hikaye anlatımı ve eğlencenin önünü açacağını söyledi ve şu açıklamalarda bulundu:

“İçerik oluşturucular zaten çok parçalı hikayeleri TikTok’ta bir araya getirme konusunda deneyim sahibi, ancak içerik oluşturucular sık sık içerikler için biraz daha süre talep ediyordu. Artık zamanın uzamasıyla birlikte kullanıcılar, biraz daha fazla alan esnekliği ile TikTok’ta yeni veya genişletilmiş içerik türleri oluşturabilecekler." 

Meta'ya 3,2 milyar dolarlık dava açıldı

Açılan davada, Meta'nın bir kişinin tekelinde olduğu ve adil olmayan şartlarda dayatma yaptığı iddia ediliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir