TikTok yeni bir müzik platformu için harekete geçti

TikTok, Spotify ve Apple Music'e rakip oluyor.

Pekin merkezli TikTok, Musical.ly, Toutiao, BuzzVideo ve Vigo Video uygulamaların sahibi ByteDance, TikTok Music için harekete geçti.

Geçtiğimiz günlerde mobil oyunları uygulamaya entegre edeceğini duyuran TikTok, bu kez de müzik piyasasında adından söz ettirmeyi başardı. Business Insider’da yer alan habere göre, TikTok ve benzeri birçok uygulamayı çatısı altında bulunduran ByteDance, TikTok Music'in tescili için Birleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi’ne başvuru yaptı.

Marka başvurusunda yer alan bilgilere göre, uygulama kullanıcıların canlı ses ve video akışı yapmasına, şarkılar ve albümler hakkında yorum yapmasına, podcast ve radyo yayını içeriği yayınlamasına olanak sağlıyor. Aynı zamanda Hindistan, Brezilya ve Endonezya'da Resso uygulamasıyla aynı hizmeti veren ByteDance, uygulamayı TikTok Music'e entegre etmeyi planlıyor.

TikTok'un başta Instagram olmak üzere birçok uygulamaya rakip olması, diğer uygulamalar açısından risk taşıyor mu ilerleyen günlerde görmek mümkün olacak.

Kariyer
Marketing Meetup ve Adform'dan işbirliği

Marketing Meetup yaklaşırken etkinliğe destek verecek olan markalar da belli olmaya başladı. Etkinlikte yaka ipi sponsorluğu yapacak olan marka "Adform" oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir