TikTok yanlış siyasi bilgilerle mücadele ediyor

TikTok, kullanıcıların siyasi kampanyalarla ilgili haberlere erişmelerini sağlamak adına "Seçim Merkezi" kuruyor.

TikTok, kullanıcıların siyasi kampanyalarla ilgili haberlere erişmeleri ve dezenformasyonu önlemek adına bir Seçim Merkezi kuruyor.

Sosyal medya platformu, kullanıcılarına eyalet bazında seçim bilgileri, oy kullanmak için nasıl kayıt olunduğunu, posta yoluyla nasıl oy kullanılması gerektiğini, oy verme yerlerinin nasıl bulunacağı gibi bilgileri sağlamak için Ulusal Devlet Sekreterleri Birliği ile birlikte hareket etti.

Seçim Merkezi'ne hashtag, videolarda bulunan içerik etiketleri gibi uygulamadaki farklı alanlardan erişilebiliyor. Politikacılar, siyasi partiler ve hükümet hesapları tarafından oluşturulan içerik, Seçim Merkezi'nde yayınlanacak. Ayrıca ülke içindeki ve dışındaki seçmenlere, engellilere ve öğrencilere yardım etmek için çeşitli derneklerle de ortaklıklar kuruluyor.

Washington Post'ta yer alan bir habere göre uygulama, aynı zamanda LeadStories ve PolitiFact gibi teyit gruplarıyla da çalışıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir