TikTok'un ücretli abonelik sistemi test aşamasında

TikTok'un şirket sözcüsü Zachary Kizer, ücretli abonelik sisteminin test aşamasında olduğunu belirtti.

Son birkaç yıl içinde hızlıca popülerlik kazanan, geniş bir içerik konseptine sahip olan kısa süreli videoların paylaşım platformu TikTok, geçtiğimiz günlerde ücretli abonelik sistemine geçilebileceğini duyurmuştu. Şimdi ise içerik üreticilerinin oluşturdukları içeriklerden para kazanmaya başlayacaklarını doğruladı. Abonelik sisteminin ne zaman hayata geçeceği ise henüz belirlenmiş değil.

TikTok'un ücretli abonelik sistemi için YouTube'un "Katıl" butonuna benzer olacağı düşünülen bu abonelik sistemi için, şirket sözcüsü Zachary Kizer, "test edilmekte olan bir kavram" ifadesnini kullandı.

TikTok'un algoritmik "sizin için" sayfası, kullanıcılara takip etmediği içerik üreticilerinin videolarını göstererek zevklerine uygun içerikleri keşfetmelerini sağlar. Bir içerik üreticisi en iyi içeriklerini aboneleri için saklarsa, videoları "sizin için" sayfasına çıkmaz ve böylece üreticinin aldığı trafikte azalma gözlenebilir. Eğer ücretli abonelik sistemi hayata geçerse, içerik üreticilerinin bu algoritmayı besleyecek şekilde içeriklerini düzenlemeleri gerekecektir.

Bir içerik üreticisinin ücretli abonelik sistemine geçiş yapabilmesi için sanıyoruz ki belli bir sayıda takipçiye sahip olması gerekecektir. Bunun yanında abonelik sistemine dahil olan kullanıcılara statülerini belli edecek ayrıcalıkların verilmesi de muhtemel. Örneğin abonelik rozeti, canlı yayanlara katılma hakkı, videolara erken erişim ya da yorumlarda öne çıkma, ücretli abonelik sistemine katılacak kullanıcıların sahip olabilecekleri ayrıcalıklar arasında yer alabilir.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir