TikTok'tan içerik üreticileri için yeni gelir modeli

TikTok içerik üreticileri için oluşturduğu yeni gelir modelini duyurdu.

TikTok içerik üreticileri için oluşturduğu yeni gelir modelini tanıttı. Sosyal medya devi, yeni özelliği "Creativity Program"ın ABD, Brezilya ve Fransa’da test edilmeye başladığını duyurdu. Şimdilik sadece davetlilerin katılabildiği programın yakın zamanda tüm kullanıcılara açılması planlanıyor.

Yeni gelir modelinde en önemli özelliklerinden biri ise TikTok'un kısa video özelliğinin yerini, uzun videolara bırakması. Kısa video özelliği ile kısa zamanda büyük bir kitle yakalayan TikTok, yeni özellik ile 1 dakikadan daha uzun olmasına rağmen yüksek kaliteli ve orijinal içerikleri destekleyeceğini vadediyor.

Yeni program ile gelir elde etmek isteyen kullanıcılara ise belirli sınırlamalar koyuluyor. Programı kullanmak isteyen kullanıcıların en az 18 yaşında olması gerekirken 10 binin üzerinde takipçiye sahip olması ve son 30 gün içerisinde 100 bin izlenmeye ulaşmış olması şart koyuluyor.

TikTok'un bu yeni adımıyla birlikte gözler YouTube Shorts'a çevirilmiş durumda. Zira geçtiğimiz günlerde YouTube Shorts'un abone sayısı, TikTok'u geride bırakmıştı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir