TikTok'tan ekran süresi yönetimi için yenilikler

TikTok ekran süresi yönetimi için yeniliklerini duyurdu.

Kısa sürede büyük kitleleri etkisi altına almayı başaran TikTok, ekran süresi yönetimine ilişkin yaptığı yeni düzenlemeleri duyurdu. Bu düzenlemelerle birlikte TikTok'taki kullanıcılar, uygulamada geçirdikleri süreleri daha sağlıklı bir şekilde analiz edebilecek ve kendi düzenleyebilecekleri periyotlarla “mola uyarısı” alabilecek.

TikTok kullanıcılarının her gün uygulamada ne kadar zaman geçirmek istediklerine karar vermelerine yardımcı olan günlük ekran başında kalma süresi limitlerini halihazırda uygulamaya almıştı. Şimdiyse platform, kullanıcılara düzenli ekran molaları sağlayarak TikTok'ta ne kadar zaman harcadıklarını kontrol etmelerini sağlayan bir aracı aktif hale getirdi. Bu araç sayesinde TikTok kullanıcılarına, kendi belirledikleri sürede kesintisiz bir TikTok kullanımının ardından ara vermeleri gerektiği hatırlatılacak.

Bir diğer yenilikse ekran başında geçirilen sürenin takip edilebileceği yeni gösterge paneli. Bu panel sayesinde TikTok kullanıcıları, uygulamada geçirdikleri günlük süreye, uygulamayı kaç kez açtıklarına, gündüz ve gece saatlerinin dökümüyle birlikte TikTok'ta ne kadar zaman harcadıklarına ilişkin verilere ulaşabilecek. Kullanıcılar ayrıca, gösterge panelini incelemek için haftalık bildirimler alabilecek.

Birçok ülkede kullanıma sunulan düzenlemelerin, bu ayın sonunda Türkiye'de de aktif olması bekleniyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir