TikTok da ücretli içerik furyasına katılıyor

TikTok, yeni özelliği "Series" ile içerik üreticilerin ücretli içerik üretmesini sağlayacak.

İçerik üreticileri, sosyal medya platformları üzerinden çeşitli yollarla para kazanabiliyor. Daha çok markalarla anlaşarak sosyal medyayı araç olarak kullanan içerik üreticileri bir süredir direkt platformlar üzerinden para kazanmaya başladı. OnlyFans ise bu konuda örnek verilebilecek uygulamalardan birisi.

TikTok da bu furyaya katılarak yeni özelliği "Series" ile içerik üreticilerinin ücretli içerikler üretmesine olanak tanıyarak, kullanıcıların dilediği fiyattan bu içeriklere erişmesini sağlıyor. Her bir Series dizisi, toplamda 80 video barındırabilecek ve her bir video en fazla 20 dakika uzunluğunda olacak. Bu sayede, bir Series'i satın alan kullanıcılar, en fazla 26.6 saatlik özel videoya erişebilecekler.

TikTok yetkilileri, şu anda sadece belirli sayıda içerik üreticisine sunulan özelliğin test süreci bittikten sonra tüm kullanıcılara sunulacağını açıkladılar. Ayrıca, Series'ten elde edilen gelirlerin tamamı kısa bir süre için doğrudan içerik üreticilerine aktarılacak. 

Şirketin konu ile ilgili olarak paylaştığı blog yazısı ise şöyle:

"TikTok’taki çok çeşitli değerli ve eğlenceli içerik, hızla dünya çapında bir milyar insanın hayatının bir parçası haline geldi. Bugün, içerik oluşturucuların TikTok topluluğuyla bağlarını daha da derinleştirirken hikayelerini, yeteneklerini ve yaratıcılıklarını birinci sınıf içerik olarak paylaşmalarının yeni bir yolu olan Series’i tanıtıyoruz."

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir