TikTok, ChatGPT benzeri Tako'yu test etmeye başladı

Şirket, kendi chatbot'u Tako'yu kullanıcılarına sunmak için Filipinler'deki bir kullanıcı grubuyla uygulamayı test etmeye başladı.

TikTok, Filipinler'deki bir kullanıcı grubuyla test etmeye başladığı chatbot'u "Tako"yu tanıttı. Tako, kullanıcıların içerik keşfine yardımcı olmak için tasarlanan yapay zekâ tabanlı bir chatbot uygulaması.

Tako'ya TikTok üzerinden videoların videoların sağ tarafında bulunan bir ikon yardımıyla erişim sağlanabiliyor Tako, diğer yapay zekâ yazılımları gibi çalışarak kullanıcıların sordukları sorularla ilgili bilgiler veremeye çalışacak. Ayrıca Tako, kullanıcıların isteklerine veya izleme geçmişlerine özel öneriler de sunuyor.

Şirket aynı zamanda kullanıcı güvenliğini ve deneyimini artırmak amacıyla kullanıcılar ve Tako arasındaki tüm konuşmaları da inceleme altında tutacak. Bunun dışında TikTok, geçtiğimiz günlerde kullanıcıların yapay zekâ yardımıyla uygulama içi avatarlar oluşturmasını sağlayacak bir özelliği de test etmeye başladığını duyurmuştu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir