TikTok, Bilimsel Videolar Oluşturmak İçin Seeker'a Ödeme Yapacak

Digiday'in haberine göre TikTok, Z kuşağının ilgisini daha fazla üzerinde tutmak ve evde sıkılmış gençleri hareketlendirerek orijinal videolar oluşturmasını sağlamak için Group Nine Media’nın bilim markası Seeker’a ödeme yapacak.

TikTok’un Seeker ile olan yeni anlaşması, pandeminin ortasında genç öğrenciler için eğitim içeriği ve kaynaklar üreten içerik oluşturucuları desteklemek için başlattığı 50 milyon dolarlık bir girişim olan platformun Yaratıcı Öğrenme Fonu'nun bir parçası olarak görülüyor. Seeker; çevre sorunları, koruma, uzay ve sağlık konularında TikTok videoları üretecek. Seeker'ın baş içerik sorumlusu Caroline Smith oluşturulacak videolar ile uzaktan eğitim gören öğrencilere, fen dersinde öğrenemeyecekleri bilgileri vermek istediklerini dile getirdi.

https://pazarlamasyon.com/tiktok-ve-shopify-yeni-ortakliklarini-duyurdu/

Ancak Seeker'ın ana markası Group Nine Media'nın bu videolardan ne kadar para kazanacağı henüz belli değil. Bir şirket sözcüsü bunu yapmak için bir lisans ücreti aldıklarını kabul etse de, tam olarak ne kadar olduğunu söylemedi. Sözcü, ayrıca TikTok ortaklığının onlara reklam fırsatları yarattığını da ekledi. Seeker’ın TikTok kanalı, platformda Z Kuşağını yakalamayı başardı ve Walt Disney Motion Pictures ve Clorox da dahil olmak üzere marka için yeni reklamverenlerle anlaşmalar yapılmasını sağladı.

Son olarak şirket sözcüsü, Seeker’ın TikTok’taki izleyicilerinin yıldan yıla %125 artarak 90 milyon görüntülemeye ulaştığını ve bunların 36 milyonunu Z kuşağının oluşturduğunu söyledi.

Kariyer
NFT ticaret hacminde yüzde 98'lik düşüş

Dune Analytics'in NFT işlem hacmini mercek altına aldığı raporda, haftalık NFT işlem hacminin 2022'nin başından beri yüzde 98 düştüğü belirtiliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir